Nyní již obviněný osmačtyřicetiletý muž se měl od března do současné doby vloupat do čtyř objektů na Písecku, v kterých kradl. "Z prodejen vzal několik desítek krabiček s cigaretami, zapalovače a balení s tabákem. Obviněný nejen že kradl, ale nechal po sobě poškozené dveře, okna a střechy," informovala policejní mluvčí Lenka Krausová.

Při poslední akci, která se odehrála po půlnoci ze středy na čtvrtek, ho doprovázeli kumpáni ve věku jednačtyřicet a osmatřicet let. Společně se vloupali do další prodejny v obci na Písecku, kde opět ukradli krabičky s cigaretami, dále prohledali kancelář v objektu, kde neodcizili nic, a z prodejny odešli.

Ukradené věci si měli naložit do auta a vydat se na cesty. "Daleko však nedojeli, v obci Čimelice je zastavili místní policisté z obvodního oddělení a povedená trojice putovala do policejní cely," dodala Lenka Krausová.

Trojice mužů je podezřelá ze spáchání trestných činů krádeže a poškození cizí věci. Osmačtyřicetiletý muž byl již obviněn a kriminalisté podali podnět k návrhu na jeho vzetí do vazby.