Pětatřicetiletý muž z Prahy na cestě do Písku střílel na vozidlo Škoda Kodiaq a několika výstřely zasáhl také nákladní cisternu převážející pohonné hmoty. Poté střílel také u lávky u Ostrova v Písku. Jako zázrakem se nikomu nic nestalo. Policisté muže po několika hodinách dopadli v Písku na zmiňované lávce. Mezitím však stihl odhodit zbraň, která se našla až v pátek nedaleko řeky Otavy.

Kde se střelec během zhruba tří hodin, které pravděpodobně strávil v Písku, pohyboval a co ho ke střelbě vedlo, zatím vyšetřuje středočeská policie, která případ převzala poté, co se ukázalo, že k prvnímu incidentu došlo ještě ve Středočeském kraji. „Motiv zatím neznáme. Muž je ve vazbě, o které rozhodl příbramský soud,“ potvrdila středočeská policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Spekulace o duševním stavu střelce nechtěla komentovat. Uvedla však, že policie požádala o odborný psychiatrický posudek.

Na základě výzvy, kdy policie hledala případné další svědky, se ozvala jedna žena, která slyšela střelbu poblíž lávky u Ostrova v Písku.

Muž čelí trestnímu stíhání pro pokus vraždy a obecné ohrožení. Hrozí mu 15 až 20 let, případně i výjimečný trest.