Strážníci podle mluvčí města Petry Měšťanové na místo vyjížděli na základě několika oznámení na linku 156 ve středu kolem půl druhé.

„Oznamovatelé uvedli, že za zábradlím stojí osoba, která se chystá spáchat sebevraždu skokem z mostu. O události jsme vyrozuměli obvodní oddělení Policie ČR a na místo jsme vyslali naše autohlídky. Hlídku vyslala i Policie ČR,“ řekl zástupce velitele Městské policie Písek Jaroslav Rapant.

Vražda. Ilustrační foto
Jihočeští kriminalisté šetřili letos čtyři vraždy, všechny se podařilo objasnit

Strážníci na místo, kde se schylovalo k tragédii, dorazili jako první. „Za zábradlím přemostění silnice stál asi třicetiletý muž a oběma rukama se ho držel. Hovořila s ním žena, která šla náhodou kolem. Strážníci hned převzali iniciativu a začali s ním mluvit. Dozvěděli se od něj, že se mu v životě nedaří a má nepřekonatelné problémy, proto chce svůj život ukončit skokem z výšky,“ přiblížil Jaroslav Rapant.

Horké chvíle vyjednávání

Strážníci se podle mluvčí města snažili muži sebevraždu rozmluvit, on ale na svém záměru trval. Dokonce se pustil zábradlí a připravoval se na skok. "Nicméně po chvíli se zábradlí opět chytil. Následovalo další vyjednávání. Jeden ze strážníků se snažil muže uklidnit a úmysl spáchat sebevraždu mu rozmlouval. Muž se však ale znovu pustil zábradlí a nebezpečně se naklonil mimo přemostění komunikace," popsala horké chvíle Petra Měšťanová.

Řidič Volva se posilnil alkoholem. Pak čelně narazil do auta policejní hlídky.
Opilý řidič Volva v Písku narazil přímo do protijedoucího auta policie

„Bylo jasné, že je odhodlán z mostu skočit. Ve chvíli, kdy byl otočen zády ke strážníkům a stále s nimi hovořil, ho jeden z našich mužů uchopil za tělo a levou ruku, za pravou paži ho chytili další dva strážníci a přetáhli ho přes zábradlí na komunikaci,“ popsal dramatické okamžiky zástupce velitele.

Poté ho strážníci odvedli do služebního vozu, kde byl pod dohledem. Mezitím se na místo dostavily v těsném sledu autohlídka Policie ČR a lékař rychlé záchranné služby.

Strážníci pak muže převedli do sanitky, kde jej do péče převzali zdravotníci. Hlídku Policie ČR pak seznámili se všemi skutečnostmi, které se odehrály do jejich příjezdu.