V síti jindřichohradeckých kriminalistů uvízla žena z Českokrumlovska, která má mít a svědomí dva případy krádeže při autostopu z ledna tohoto roku. K jejímu dopadení pomohla i výzva v médiích a varování pro ostatní řidiče, které na sociální sítě umístila jedna z poškozených.

Nepoctivá stopařka se pořádně "napakovala" 6. ledna, kdy ji vezl z Jindřichova Hradce do Třeboně řidič Citroenu Berlingo. "Podezřelá žena měla odcizit z jeho peněženky umístěné v kapse jeho bundy položené na zadním sedadle za sedadlem řidiče finanční hotovost ve výši 15 000 korun," popsala policejní mluvčí Hana Millerová.

Scénář zopakovala 12. ledna. "Stopařce zastavila žena s osobním motorovým vozidlem Volkswagen Sharan v Žirovnici. V průběhu jízdy na trase z Žirovnice na vlakové nádraží do Jindřichova Hradce podezřelá žena využila situace a měla odcizit z peněženky řidičky umístěné v kabelce na zemi za sedadlem spolujezdce finanční hotovost 700 korun," doplnila další případ.

Jindřichohradečtí kriminalisté podle Hany Millerové zjistili, že podezřelá žena byla za takový čin v posledních třech letech již potrestána, naposledy rozsudkem okresního soudu v Prachaticích k nepodmíněnému trestu odnětí svobody. Již obviněná žena je trestně stíhána na svobodě. V případě soudem uznané viny jí hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.