Tu měl podle neoficiálních zjištění našeho Deníku násilně připravit 
o život blízký příbuzný. Policejní mluvčí Jiří Matzner v neděli  informaci oficiálně potvrdil. „Kriminalisté prověřovali nejasnou smrt seniorky. Nakonec zjistili, že ženu nejspíš počátkem týdne opakovaně v bytě napadal 64letý muž, který ji způsobil tak rozsáhlá poranění, že žena v jejich důsledku na místě zemřela. Muž jednal s úmyslem ženu usmrtit, poškozenou velmi dobře znal," popsal mluvčí Jiří Matzner s tím, že kriminalisté muže zadrželi a obvinili jej ze zvlášť závažného zločinu vraždy.

Místní obyvatele zpráva 
o zatčení syna zavražděné, zdá se, nepřekvapila. „Znám ho
a byl agresivní už v minulosti," řekla žena z okolí, která nechtěla sdělit jméno. Podle ní obviněný napadal matku už dříve. Zavražděná bydlela poblíž Husova náměstí. Právě to a jeho okolí policisté ve středu prohledávali. „Došli až k nemocnici. Prohledávali popelnice, ale nic nenašli. Vyvážejí je v úterý," popsala další obyvatelka. Podle zjištění Deníku měl jít muž po vraždě do baru, kde svůj skutek údajně oznámil s tím, že jeho matka je mrtvá a samá krev a on případ nahlásí, až dostane kuráž.

Majitel baru to ale vyvrací. „Nevím o ničem," reagoval. Pokud bude obviněný odsouzen, hrozí mu až 20 let za mřížemi. V letošním roce se jedná o druhou vraždu ženy na Písecku. I u první v Myšenci je údajným vrahem syn oběti.