V prvním případě prodávala žena z Miroticka přes internet sportovní boty za necelých 500 korun. "Prostřednictvím aplikace WhatsApp ji kontaktoval „zájemce“ a jako v mnoha případech v minulosti došlo opět k tomu, že žena v domnění, že vyplňuje oficiální dokumenty pro Zásilkovnu, vyplnila údaje do falešného formuláře. Bohužel i se všemi údaji k internetovému bankovnictví," poznamenala písecká policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová. Doplnila, že pachatel pohotově z jejího běžného účtu převedl 65 tisíc korun.

Druhou podvedenou je důchodkyně (1942) z Písku, kterou v polovině srpna kontaktoval přes aplikaci Messenger údajně americký voják. Jak uvedla policejní mluvčí, prý končí svou misi v zahraničí a chce se stěhovat do České republiky, odkud údajně část jeho rodiny pocházela.

"Legenda pokračovala tím, že si vydělal na koupi domu dostatek peněz, ale že je nemůže jednoduše převést, ale že je uloží do balíku a pošle na adresu seniorky," zmínila Kamila Čuřínová Ingrišová s tím, že žena mu poskytla další informace i adresu pro doručení. Podvodník se po několika dnech znovu ozval, že zásilka je zadržená v Londýně a on potřebuje peníze na zaplacení speciálního kurýra. Důvěřivá žena mu po domluvě poslala 2. září na účet více než šest tisíc euro.