Podle místního tisku se jednoho z pachatelů podařilo zatknout, dva další uprchli. Česká policie potvrdila, že bylo vyhlášeno pátrání po podezřelých osobách. „Pátrání bylo vyhlášeno ve spolupráci s rakouskou policií, auto pachatelů bylo nalezeno na Lipensku,“ uvedl tiskový mluvčí Policie ČR Milan Bajcura. Má se jednat o Nizozemce a kořist měli policisté najít v autě.

Česká policie před dvojicí mužů varuje. Pohybovat by se mohli v okolí Přední Výtoně. „Jejich vozidlo bylo nalezeno u nádrže Lipno. Dva hledaní muži v černém sportovním oblečení jsou nebezpeční a pravděpodobně ozbrojení. V souvislosti s nimi by se mohlo po okolí pohybovat světlé Audi,“ upozorňuje policejní mluvčí Jiří Matzner. „Výskyt mužů či vozidla se předpokládá v okolí Přední Výtoně - Frýdavy.“

Den předtím byl odpálen bankomat také v hornorakouském Reichenthalu v tamní pobočce Sparkasse, patrně ho mají na svědomí stejní pachatelé. „Hmotné škody jsou obrovské a výrazně převyšují hodnotu množství peněz uložených v bankomatu,“ zmínil pro rakouský tisk mluvčí společnosti Sparkasse Mühlviertel-West Jakob Peherstorfer. Další podobný případ se v Rakousku stal v listopadu.