Svatební veselí v jedné z jindřichohradeckých restaurací, které se konalo 12. listopadu loňského roku, vyústilo po deváté hodině večer ublížením na zdraví a výtržnictvím.

Mluvčí policistů Hana Bílková Millerová popsala: "Jeden z hostů nejprve slovně urážel zúčastněné svatebčany. Poté měl fyzicky napadnout poškozenou, kterou měl povalit uvnitř restaurace ze židle na zem a tahat ji za vlasy. Žádné zranění ženě nezpůsobil."

Napadené ženy se zastal její partner, který se s agresorem přesunul na venkovní terasu restaurace. Tam se vzájemně fyzicky napadli.

"Poškozený muž měl být svalen na zem, kde jej měl následně agresor kopnout nohou do ruky, čímž mu způsobil zranění, se kterým byl prvotně ošetřen ve zdejší nemocnici. Dostal sádrovou dlahu, která mu byla sejmuta 3. prosince v Českých Budějovicích. Tímto zraněním byl poškozený omezen v běžném způsobu života právě do 3. prosince 2021," uvedla Hana Bílková Millerová s tím, že 3. března si povedený svatební host z rukou jindřichohradeckých policistů převzal sdělení podezření. Nyní je trestně stíhán v režimu zkráceného přípravného řízení.