Nejprve vyjížděli do lokality U Vodáka, kde se kdosi dostal do vozidla Škoda Fabia, automobil prohledal, ale nic neodcizil. Na stejném místě se zloděj vloupal také do automobilu značky Škoda Octavia, odkud odcizil deku a tašku s oblečením. Do třetice pachatel škodil na parkovišti v ulici Čížovská. Tentokrát se dostal do vozidla Seat Alhambra, ze kterého odcizil nářadí a oblečení. "Majitelé škody na vozidlech a odcizených věcech předběžně vyčíslili na více než 23 tisíc korun," uvedla písecká policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová.

Dvě vloupání do vozidel řešili v pátek večer také policisté z Čimelic. První vozidlo si zloděj vyhlédl u hřbitova v obci Radobytce. Šlo o VW Golf, kde pachatel odcizil sportovní tašku plnou značkového oblečení. Přímo v Čimelicích opět u hřbitova došlo k druhému vloupání, z automobilu značky Fiat Punto pachatel odcizil bundu a opět tašku s oblečením. V těchto dvou případech činí škoda bezmála 63 000 korun.

Policisté na místech činu zajistili stopy, provedli prvotní šetření, výslechy oznamovatelů a poškozených a případy dále prošetřují.

"V souvislosti s těmito případy opět upozorňujeme veřejnost, že osobní věci a cennosti nejsou ve vašich vozidlech v bezpečí. Dobře známé „Auto není trezor" bohužel přesně vystihuje situaci. Pachatelům často stačí pár minut a způsobí vám velké škody. Pokud je to možné, věci ve vozidlech vůbec nenechávejte," doplnila policejní mluvčí.