V úterý 23. května v noci operoval zloděj v obci Jetětice na Písecku a byla to zřejmě na čas jeho poslední výprava. Pachatel podle policejní mluvčí Kamily Čuřínové Ingrišové násilně vnikl do místní prodejny a chtěl si odnést kartony cigaret, dutinky, tabák i finanční hotovost. Vše za bezmála 50 tisíc korun. "Svůj lup si připravil, ale z místa činu už neunikl, přímo v objektu podezřelého zadrželi zvíkovští policisté společně s policejním psovodem a služebním psem," popsala dopadení.

Pokračovala, že na případu policisté spolupracovali s kriminalisty a při prošetřování vyšlo najevo, že zadržený muž je recidivista, který se měl v lednu vloupat také do hasičské zbrojnice, osobního automobilu a prodejny na Benešovsku a v březnu do prodejny i rodinného domu na Jindřichodradecku.

Jihočeští záchranáři vyprostili zraněného muže z lese vrtulníkem.
Ke zraněnému muži v nepřístupném terénu slanili záchranáři z vrtulníku

Škody na poškozených objektech a odcizených věcech jsou za více než čtvrt milionu korun.

"Vyšetřovatel zahájil 24. května trestní stíhání muže (1961) pro trestné činy krádež, poškození cizí věci a porušování domovní svobody a podal podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby. Soud návrhu vyhověl. Víkend již muž strávil ve vazební cele," doplnila policejní mluvčí s tím, že vyšetřování případu pokračuje.