Ke znásilnění došlo poblíž turistického rozcestníku Podskalská louka na levém břehu řeky. Pachatel nejprve oslovil mladou ženu, která zde byla na procházce. Pak ji pod záminkou, že ženě ukáže lepší trasu (směřovala na Karlův Hrádek), odvedl na louku, která se nachází mezi cyklostezkou směrem na Hlubokou a levým břehem řeky, kde ji přibližně 200 metrů od sportovně-relaxačního centra znásilnil.

close Tady ke znásilnění došlo - nedaleko cyklostezky, která vede z Budějovice na Hlubokou. info Zdroj: PČR zoom_in Tady ke znásilnění došlo - nedaleko cyklostezky, která vede z Budějovice na Hlubokou. V rámci šetření tohoto násilného trestného činu sestavili kriminalisté identikit pachatele. Jedná se o muže ve věku 20-30 let, je 175-180 cm vysoký. Má tmavě hnědé, krátké vlasy. "Muž hovořil plynně česky. Na sobě měl v době spáchání skutku oblečené zelené triko s krátkým rukávem s motivem palmy, sportovní kraťasy modré barvy bez kapes s hnědým páskem a kovovou přezkou. Na nohou měl obuty sportovní zavazovací hnědé boty," přidává podrobnosti jihočeská policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Pokud muže na identikitu náhodou poznáváte nebo jste si v inkriminovanou dobu všimli pohybu tohoto muže v blízkosti místa činu, nebo vás snad přímo oslovil, volejte na tísňovou linku 158. "Není vyloučeno, že se bude muž snažit znovu oslovit i jiné ženy, proto kriminalisté nabádají k opatrnosti. Vyhýbejte se kontaktu s cizími lidmi, nechoďte s nimi na opuštěná místa," varuje mluvčí.