Zprávu o nalezené návnadě včetně fotografií umístila na Facebook před pár dny paní Monika. Podle ní navíc rozhodně nejde o první takový nález. "Nevím, proč na to mám zrovna já takové štěstí, ale dnes opět úplně to samé - buřt, ve kterém byl sáček s bílým práškem. Tentokrát návnada ležela na chodníku a vypadá to, že je rozkousaná, nejspíš ji někdo vyndal psovi z tlamy a zahodil. Chtěla bych tedy tímto poprosit i všechny pejskaře, když vyndají psovi z tlamy něco takového, aby to přinejmenším hodili do popelnice a zabránili tak případné otravě dalších psů," vzkázala pisatelka s tím, že celou věc už oznámila na policii, které předala také nalezené návnady.

Orel mořský nalezený v pátek 19. února 2021 náhodnou kolemjdoucí u obce Sedlice nedaleko Rožmitálu pod Třemšínem na Příbramsku.
Soud potvrdil traviči trest za otrávení orlů mořských a krkavců na Strakonicku

Jindřichohradecká policie prošetřování případu potvrdila. Expertizy navíc prokázaly, že nastražené buřty s bílým práškem mohou psy usmrtit. "Rozborem návnad bylo zjištěno, že je do nich vložen hydroxid sodný, jehož pozření by mohlo způsobit trvalé poškození zdraví zvířete anebo smrt. Policisté případ nyní prověřují pro pokus o týrání zvířat," upřesnila jindřichohradecká policejní mluvčí Věra Mžiková.

Traviče zatím policisté nedopadli a k případu proto přivítají jakékoliv informace, které by jim pomohly pachatele najít. "Na lince 158 nebo přímo na obvodním oddělení přijmou policisté od občanů informace vedoucí k dopadení pachatele. Dále by chtěli upozornit občany, aby v případě nálezu takové podezřelé návnady na místo přivolali hlídku policie," apelovala na obyvatele města policejní mluvčí.