Letos 31. ledna večer v penzionu v Dobrkovské Lhotce na Českobudějovicku vrazil kuchyňský nůž do zad 26letému Ukrajinci. Rána ze dvou třetin přerušila míchu. Zraněnému hrozila smrt.

Oba aktéři užívali drogy, které poškozený vyráběl. Kritický den je vařil na návštěvě obžalovaného v Dobrkovské Lhotce – podle něho na žádost Koleňáka. Ten mu pomáhal.

Spor kolem vyrobeného pervitinu vyústil v osudné napadení. Obžalovaný zprvu tvrdil, že se lekl pohybu ruky poškozeného s žiletkou, s níž údajně seškrabával zbytky drogy z talíře, a bodl ho.

Měl prý výpadek vědomí. Ruku s nožem jako by mu vedl snad satan . . .

Poškozený uvedl, že si zrovna aplikoval dávku a Koleňáka odbyl, aby počkal. Ten ho ale nečekaně napadl. Obžalovaný později u soudu tuto verzi víceméně potvrdil.

„Víte, to je hrozný stav, když vám dá někdo špatný matro a nechce vám dát dobrý,“ vysvětloval. Žádal pervitin i po zraněném ležícím na podlaze, protože mu bylo špatně, ale popřel, že by ho prohledával.

Později na popud své družky zavolal policii a záchranku.

Soud včera mimo jiné vyslechl znalce k množství metamfetaminu v krevním séru a moči aktérů události. Ze spisu také přečetl žádost matky, jejíhož syna údajně obviněný zabil v autě řízeném pod vlivem drog a policie prý případ odložila.

Paní se chce zúčastnit hlavního líčení. I včera k němu přijel poškozený, který je stále na vozíčku.

Soud odročil na říjen ke slyšení znalců lékařů.