Pravděpodobně každý, kdo se o případ nejdříve záhadného zmizení mladé ženy a pak zdrcujícího nálezu jejího těla zajímá, chce slyšet od policie, že vraha již znají.

„Bohužel. Jsou to jen fámy. Vyšetřování případu pokračuje, žádné zatýkání nebylo. Sami bychom rádi veřejnosti řekli, máme ho. Ale zatím to tak není,“ sdělila krajská policejní mluvčí Anna Drdová.

Zoufalý a bezmocný manžel zavražděné Karel Ille na svých stránkách věnovaných právě pátrání po vrahovi vyzývá, aby se přihlásili lidé, kteří v inkriminovaný večer byli v Paradis klubu a pořídili si zde nějakou fotku či videozáznam.

Jak již Deník informoval, Soňa Illeová se nevrátila z podnikového večírku v noci na 20. prosince.

Kolegové se nejdříve bavili u Maxe a pak se přesunuli na bowling. Před podnikem pak byla Soňa několikrát v noci viděna, jak se byla nadýchat čerstvého vzduchu. Zde prakticky její stopa končí. Následně ještě podle svědka seděla v parku na lavičce.

Konec nadějím znamenal 1. březen, kdy rybáři našli tělo ve Vodičkově tůni na Jemčině poblíž obce Val. Byla svlečená a s rukama svázanýma za zády. Verdikt policie zněl: Násilná smrt.