Akce začala v přilehlých obcích. "Tady utichá provoz dříve, proto stojí hlídky nejdřív tam. K ránu se pak stahují do města," popisuje vedoucí dopravního inspektorátu Písek David Hrach. Kromě policie byla posílena i noční služba v nemocnici. Tam policisté odváželi řidiče na odběr krve. "Nechci s vámi mluvit, nechci fotit," taková byla odpověď hříšníků na dotaz Deníkukolik a jaký alkohol vypilli.

Do nemocnice na odběr byl přivezen i řidič s podezřením na užití drog. David Hrach vysvětluje, jak policisté poznají člověka pod vlivem návykových látek: "Hlídky mají orientační soupravuke zjištění návykových látek. Do přístroje se nedýchá, zkouška se dělá na základě odběru slin.

Soupravu používáme v situaci, kdy se řidič chová jako by byl pod vlivem alkoholu a výsledek orientační dechové zkoušky je nula.Policie má právo vyzvat takovou osobu ke zkoušce, zda neníovlivněna návykovou látkou.Pokud je test pozitivní, je dotyčný vyzván na odběr biologického materiálu.

Tím je myšlena krev i moč." Dodává, že pokud řidič odmítne, je věc šetřena jako klasické odmítnutí a jde do správního řízení.Během noci byli zjištěni celkem čtyři případu požití alkoholu, jeden řidič řídil pod vlivem drog.