Případ sedmnáctiletého mladíka, který údajně okrádá školáky (Deník informoval), není na Strakonicku rozhodně ojedinělý.
Policistka Hana Moltašová připomíná případ sedmadvacetiletého muže, který ve Strakonicích začátkem roku 2007 opakovaně přepadával starší ženy.

„Napadl je, využil momentu překvapení. Sebral jim nákupní tašku nebo kabelku, kde jasně předpokládal peníze a utekl. Jednu ženu dokonce zranil. Musela být ošetřena v nemocnici,“ přiblížila případ policistka.

Muž si podle ní záměrně vybíral starší oběti, u kterých věděl, že se nedokáží téměř bránit. „Pachatel byl v tomto případě nakonec dopaden. Přispěla k tomu mimo jiné i spolupráce veřejnosti,“ poznamenala Moltašová.

Jak se v takové situaci bránit, nelze podle policistky jasně říci. „Vždy záleží samozřejmě na situaci. Kolik pachatelů je, zda jsou ozbrojeni, v jaké je napadený kondici a podobně. Vždy by měl člověk ale co nejrychleji zavolat policii,“ dodala.

Alena Šmídová ze Strakonic by prý na podobnou situaci reagovala útěkem. „Kdyby mě někdo chtěl přepadnout, utíkala bych. Pokud by mě zloděj dohnal, nejspíš bych ho zbila,“ uvedla.

Své si při přepadení Jatek Hradský ve Strakonicích užil i vrátný podniku. Podle záznamů policie ho na jaře 2006 při službě přepadli dva maskovaní pachatelé. Myslel si, že jde o legraci kolegů, a tak se pokusil jednomu z muži masku strhnout.

„Pachatelé muže spoutali na záchodě. Z kanceláře odnesli asi stokilový trezor a druhý vybourali dokonce ze zdi,“ vzpo〜míná na případ jeden z policistů. Odcizili tak desítky tisíc korun. „V současné době už jsou zadrženi,“ řekl policista.