Nález udělal pořádnou čáru přes rozpočet jejímu vrahovi táborskému lékaři Vladimíru Mikušovi, který byl jejím milencem. Mikuš pracoval jako dealer farmaceutické firmy, u které pracovala také oběť.

Vyšší trest?

Mikuš, který byl odsouzen letos v dubnu na základě nepřímých důkazů na šest let vězení, se totiž odvolal a kauzu měl začít projednávat Nejvyšší soud v Praze. Po nálezu se tedy celý případ vrací na úplný začátek a trest lze očekávat mnohem vyšší.

Po nalezení těla hrozí Mikušovi za vraždu až patnáct let vězení. „Vrchní soud náš rozsudek zrušil a začne znovu dokazování,“ řekl pražský soudce Petr Braun, podle kterého Sekáčová zemřela loni v únoru hned po svém zmizení.

Na věci nic nemění ani fakt, že kriminalisty čeká ještě vyřešení časové posloupnosti případu. Pokud by totiž byla pravda, že zavražděná byla v plastové nádobě tři měsíce, musel by ji do vody dopravit někdo jiný. V té době byl už totiž Vladimír Mikuš ve vězení. Navíc Marcela Sekáčová byla nezvěstná více než rok.

Nabízí se i hrůzná varianta, že žena, zabalená do igelitového pytle s rukama svázanýma drátem, mohla v truhle ještě žít a následně se utopit.
Podle obžaloby zavraždil lékař svou milenku kvůli tomu, že s ním chtěla milenecký poměr ukončit.

Policisté už dříve prohledávali dno a břehy Orlické přehrady, neboť právě tam měl naposledy její mobilní telefon zaznamenaný signál. Žádné tělo ale potápěči nenašli.

Mikuš v Táboře požíval pověst seriózního muže. Nosil krátký plnovous. Ve vězení výrazně zhubl, oholil se.