Jihočeští kriminalisté se chystají prověřit stopu, na kterou je navedla média. Tedy podezření, že prostitutku ze Skoronic, která byla loni v srpnu nalezena mrtvá v lipenském jezeře, zavraždil Rakušan Josef Fritzl, známý trýznitel své dcery a jejích dětí vězněných u něho doma ve sklepě.

Pátrají společně

„Nevíme, kde to noviny vzaly, ale v souvislosti s jejich tvrzením se naši kriminalisté v součinnosti s rakouskými policisty chtějí pustit do vyšetřování tím směrem,“ sdělila včera jihočeská policejní mluvčí Anna Drdová. „Chystají dohodu o dalším postupu.“ Zároveň ubezpečila, že pátrání po vrahovi ženy, která se živila prostitucí, neusnulo a nadále pokračuje. „V každém případě kriminalisté udělají všechno proto, aby případ objasnili,“ zdůraznila.

Tělo dvaačtyřicetileté ženy v létě objevili kolemjdoucí ve vodě lipenského jezera blízko břehu u Jestřábí v Černé v Pošumaví. Žena měla na sobě jenom ponožky a boty a na těle bodné i řezné rány.

Co bylo dál?

Po čase se ukázalo, že se jedná o prostitutku ze Slovenska, která nabízela sexuální služby u silnice E55 ve Skoronicích. Podle svědků byla naposledy viděna, jak nastupuje do auta s rakouskou poznávací značkou. Od té doby už ji nikdo nespatřil živou.

O několik týdnů později rakouští policisté zatkli muže z Rakouska, který v osudný den využil služeb zabité prostitutky. Ovšem po čase ho zase propustili. „Policisté skutečně zadrželi jednoho podezřelého, ale z důkazů nevyplynulo, že by ženu zavraždil,“ potvrdil včera další z mluvčích Jaroslav Beran.