Policejní klec spadla včera k ránu na dílnu, kde parta šesti lidí ve věku od dvaceti do čtyřiceti let vařila pervitin.

Prachatičtí kriminalisté věděli, že se na půdě volarského městského domu parta za účelem výroby pervitinu schází a dlouhodobým rozkrýváním mohla v pondělí před jedenáctou hodinou v noci vyrazit k zásahu. „Na místo vyrazili prachatičtí kriminalisté spolu se zásahovou jednotkou z Českých Budějovic.

Měli soudní příkaz k domovní prohlídce a nespletli se. V půdních prostorách objektu totiž zajistili nejen pachatele, ale také varnu a spoustu matečního roztoku v rozpracované fázi,“ řekl včera exkluzivně pro Deník Jaroslav Pangl z prachatického policejního ředitelství.

Všech šest osob, které kriminalisté chytili přímo při výrobě pervitinu, bylo převezeno včera k ránu na Okresní policejní ředitelství v Prachaticích, kde během dne docházelo k jejich výslechům.

„Zároveň podáme návrh na uvalení vazby,“ doplnil vedoucí skupiny kriminalistů, kteří pachatele zadrželi, Libor Čech s tím, že pět pachatelů je z okresu Prachatice.

Policisté zatím nevědí, kolik drogy mohli zadržení muži vyrobit a jaká je její kvalita. „Veškeré vzorky zajištěné na místě půjdou na chemickou expertizu. Až potom budeme vědět, kolik dávek a v jaké kvalitě mohla parta vyrobit,“ upřesnil postup Jaroslav Pangl.

Navíc kriminalisté v domě zajistili další věci, které podle jejich předpokladů pocházejí z trestné činnosti. To vše je zatím předmětem vyšetřování.