Z každého klasického či orálního sexu, který měla některá z „jejich“ prostitutek se zákazníkem, bohatli členové party, která měla pod palcem několik železnorudských nočních klubů.

Vletech 2005 až 2007 si tak podle státního zastupitelství vydělali po přepočtu na koruny 4,5 milionu. Mužům, z nichž dva jsou navíc obžalováni z nedovoleného ozbrojování, neboť policie u nich našla střelné zbraně včetně množství ostrých nábojů, hrozí za kuplířství až pětileté nepodmíněné tresty.
Namísto sedmi obžalovaných se jich k úternímu prvnímu hlavnímu líčení ke klatovskému soudu dostavilo jen šest, Josef Gomola bez omluvy nepřišel.

Předseda senátu Marek Poláček proto vyloučil jeho případ k samostatnému projednání. „Bude na něj vydán příkaz k zatčení a případně uvalena vazba,“ upozornil Poláček.

Hlavou zločinného spolčení, jak je nazvala státní zástupkyně Libuše Jakubcová, má být Daniel Fuchs (37) z Plzně. Ten odmítl, že by on nebo jeho známí dívky k prostituci nutili. „Takových podniků, jako byl ten náš, je v Železné Rudě moc, takže se tam neustále potulují. Samy se nás proto ptaly, zda nemáme práci,“ řekl u soudu Fuchs. Ten připustil, že některé z holek mu zajistil jeho známý Gomola.

„Nabídl, že může přivézt nějakou dívku z Ostravska. Pár jich skutečně přivezl a dostal za to provizi,“ uvedl Fuchs, jenž odmítl, že by zisky byly takové, nakolik je vyčíslilo v obžalobě státní zastupitelství. Litoval ale toho, že u něj policie našla mimo jiné brokovnici s upilovanou hlavní.

„Nákup zbraní byl omyl,“ kál se Fuchs a stejně hovořil i další původem Plzeňan, nyní obyvatel Železné Rudy Petr Červenka (41), který měl vše podnikatelsky zastřešovat.

„Zbraně mi nabídl občan bývalé Jugoslávie. Koupil jsem je za dvacet tisíc korun, ale nikdy jsem z nich ani nevystřelil,“ dušoval se Červenka, který stejně jako Fuchs tvrdil, že dívky z Čech, Ukrajiny i jiných států k prostituci nikdo nenutil a že zisky rozhodně nebyly tak vysoké.

A jak vše fungovalo? „Děvčata dostávala za půl hodiny padesát a za hodinu osmdesát euro. Polovinu si nechaly a polovinu nám odevzdaly na baru. Za to u nás zdarma bydlely a nic neplatily,“ vysvětlil obžalovaný Robert Schmiedt (38).

Vzhledem k rozsáhlosti spisu a počtu obžalovaných i svědků jsou již nařízena další tři hlavní líčení. Příští týden by měly vypovídat některé z dívek, které v železnorudských nočních klubech vykonávaly prostituci.