Podle obžaloby dítě zavírala do kumbálu, kde ho nechala tak dlouho, až se pokálel, pak vše musel holýma rukama uklidit. Lepící páskou mu zalepovala oči a pusu, přivazovala mu ruce a nohy k posteli, balila ho do černého gumového pytle, dávala mu do pusy tzv. Venušiny kuličky apod. Měla ho také přikládat k obnaženému prsu, což má dokumentovat fotografie zajištěná policií. „Obžalovaná měla nezletilého rovněž násilím donutit k pohlavnímu styku a čin spáchat způsobem srovnatelným se souloží tak, že jej měla osahávat na přirození, do análního otvoru zasouvat neznámý předmět apod,“ popsala Deníku mluvčí KS Jana Durná.

Vše odhalila prababička chlapečka. Ta soudu řekla, že chlapec, který po rozvodu rodičů žije s matkou, se jí svěřoval, že je k němu otcova přítelkyně Markéta zlá. Uvedl, že mu měla např. přiložit ostrý nůž na krk. „Řešila jsem to s jeho tátou, svým vnukem, ale řekl, že kluk si vymýšlí,“ uvedla žena s tím, že vloni v červnu se jí ale hoch svěřil se šokujícími věcmi. Uvedl, že ho Markéta přivazovala k posteli, zalepovala mu pusu leukoplastí, svazovala ho, dávala mu škrabošku na oči, strkala mu něco do zadečku. Někdy ho to bolelo tak, že nemohl ani plakat. „Řekla jsem mu, že to mu nemůže dělat a že to musíme někomu říct. Vybral si policisty,“ uvedla seniorka s tím, že pak spolu s matkou hocha vše oznámily. „Vnuk pak se mnou přestal komunikovat a splácet mi dluh, dcera mi dala výpověď z bytu,“ posteskla si žena.

Denisa O. u soudu.
Dítě doživotně zmrzačila údery o zeď. Odsedí si devět let

Obžalovaná stejně jako v přípravném řízení nechtěla vypovídat. Jen se stručně vyjádřila k obžalobě, přičemž vše odmítla. „Co se týče kumbálu, tak jsme si jen hráli na schovávanou. A u prsu to není on, ale můj vlastní syn, kterému byly necelé čtyři roky a kojila jsem ho,“ řekla Markéta V. Na otázky odmítla odpovídat.

Podle soudního znalce, známého sexuologa Petra Weisse, nebyla u obžalované zjištěna žádná duševní porucha, žádná sexuální deviace, žádná závislost na psychoaktivních látkách. Nebylo také zjištěno nic, co by vedlo ke snížení jejích ovládacích či rozpoznávacích schopností. „I z toho důvodu není navrhováno žádné ochranné opatření typu ochranné léčby sexuologické či psychiatrické. Možnost její resocializace je dobrá,“ uvedl Weiss. Chování ženy bylo podle něj ovlivněno snahou vyhovět atypickým sexuálním potřebám partnera.

Soudní znalkyně Karolína Malá, která posuzovala poškozeného chlapce, uvedla, že je věrohodný. Nemohl být podle ní naveden žádnou osobou, neboť by si vzhledem k věku nebyl schopen tyto věci zapamatovat a takto obšírně je reprodukovat.

Líčení bylo odročeno na září, kdy budou vyslechnuti mimo jiné otec i matka dítěte. Soud zváží i návrh obhájců obžalované na výslech malého školáka. Markétě V. hrozí až dvanáct let kriminálu. Státní zástupce v obžalobě navrhl v případě uznání viny obžalované uložit trest odnětí svobody v trvání 6 let se zařazením do věznice s ostrahou.