Po dvaceti ranách nožem zemřeli vloni 7. ledna u Dobešic na Písecku manželé Gemrotovi. Devětapadesátiletého muže a o pět let mladší ženu našel druhý den večer syn. Po vrazích, jimiž měli být žena a muž ze Slovenska, se rozjelo pátrání, které o měsíc později skončilo jejich vydáním z Rumunska, kam utekli po vraždě. Dvojice ve vazbě odmítla vypovídat, muž později spolupracoval.

První den v soudní síni obžalovaní odmítli vypovídat, a tak soud přikročil ke čtení mužovy výpovědi z vazby. V první verzi měla jeho družka požadovat po zavražděném peníze za znásilnění, tak si prý pro ně přijeli, pohádali se a on manžele zabil. Ve druhé výpovědi už bylo vše jinak, údajně nebyli sami, ale za manželi dorazili s kamarády bodyguardy uloupit údajných 2,5 milionu korun a obžalovaný prý neví, kdo manžele zabil. Byl promítnut záznam rekonstrukce činu. Syn zavražděného popsal, jak se otci nemohl dovolat, proto se za nimi vydal. Mobilheim, v němž žili, byl zamčený, musel rozbít okno a oba našel mrtvé v tratolišti krve, načež volal 112.

Odpoledne četli členové senátu výpovědi svědků. „Manželský pár byl vstřícný k návštěvám. Měli prý doma pořád někoho,“ zaznělo v soudní síni. Obžalovaná žena totiž u manželského páru pracovala, a tak se s nimi dobře znala.

V dalších dnech budou před soudem vypovídat znalci, policie, ale také poškození. Jde celkem o pět dětí obou zavražděných, kteří požadují odškodné po dvou milionech a další příbuzní dožadující se po 1,5 milionu korun.