Společně s kriminální službou vyšetřují policisté z Hluboké nad Vltavou jen těžko uvěřitelný případ, ke kterému došlo v pondělí odpoledne.

Mluvčí jihočeských policistů Jiří Matzner popsal, že na parkovišti u zoologické zahrady na Hluboké si návštěvníci všimli, že v zaparkovaném, uzavřeném a uzamčeném vozidle Škoda Octavia doslova kolabuje pes rasy staford. 

„S ohledem na situaci oznamovatel přivolal policisty a sám se zároveň pokusil rozbít okénko vozu, to se mu však nepovedlo. Policisté mezitím zjistili telefon na majitelku vozu, telefon však někdo při vyzvánění zavěsil. Majitelka psa se po chvíli dostavila k vozidlu a psa vysvobodila. Pes však musel být v urgentním stavu převezen k místní veterinářce,“ přiblížil mluvčí.

Muž, který trpícího psa natočil, přivolal policii a snažil se rozbít okénko, stále nechápe chování majitele psa. „To fakt není normální,“ říká rozzlobený Marcel Čada.

Muž v Budějovicích skočil z jezu do Vltavy a křičel o pomoc.
Muž v Budějovicích skočil z jezu do Vltavy a křičel o pomoc

Jak policisté později zjistili, pes mohl v autě trpět bezmála hodinu. Případ nemá šťastnou dohru, protože veterinářka následně policistům sdělila, že pes večer uhynul. Majitelku psa tak čeká nepříjemné vyšetřování. 

„Teploty letošního léta jsou skutečně extrémní, nesmíme zapomínat, že z uzavřeného vozidla se na slunci stává doslova pec. Tyto případy se každoročně opakují. I jen několik minut v uzavřeném autě na slunci stačí způsobit zvířeti či dítěti zdravotní komplikace,“ varoval Jiří Matzner.