V přípravném řízení to doznal. Líčil, že byl v J. Hradci za kamarádem, neměl jak se dostat zpátky domů, a tak se prý rozhodl předstírat zdravotní problémy a nechat se hospitalizovat v tamní nemoc᠆nici (na urologii snad řekl, že spadl ze žebříku a narazil si ledviny). Absolvoval nějaké vyšetření a druhý den využil nepřítomnosti spolupacientů ke krádeži. Hned poté nemocnici opustil. Mobil prodal za tisícovku v bazaru.

Okresní soud v J. Hradci vzal v úvahu šest předchozích odsouzení pana Lukáše, naposledy za krádež v dubnu 2005 na půl roku. Za skutek z nemocnice a sbíhající se krádež v bytě matky v podmínce, za niž byl odsouzen trestním příkazem v Táboře v dubnu 2007 ke 150 hodinám obecně prospěšných prací, mu uložil jako recidivistovi půl roku vězení.. Práce ani nezačal vykonávat.

Kradl jiný?
Lukáš V. se odvolal. Své doznání na policii prý učinil pod nátlakem skutečného pachatele, který ho tehdy v jindřichohradecké nemocnici navštívil a spolupacienty okradl; jeho pak přinutil vzít skutek na sebe. „Podívejte se, pane soudce, když přijde za mnou do nemocnice ten Š. ,vezme lidem ty věci a odejde, bylo mi jasné, že policie půjde stejně po mně, a tak jsem to vzal na sebe," vysvětloval
Krajský soud rekapituloval minulé hříchy pana V. 2001 vloupání do stánku, 2002 krádež mobilu a okradení prarodičů, 2003 krádeže v supermarketech, pak mj. maření výkonu exekutora, vloupání aj. Šel si odsedět tři tresty za sebou a byl podmíněně propuštěn v červenci 2005.

Jeho stíhání pro úvěrový podvod budějovický soud v září 2005 zastavil vzhledem k jeho dalším trestním řízením. Další odsouzení ho stihlo až po krádeži v nemocnici – za další úvěrový podvod a krádež videokamery dostal k již uloženým OPP další, celkem tedy 220 hodin . . .
A ve strakonické nemocnici jste nic neukradl? tázal se obviněného předseda senátu s tím, že tam se přece taky nechal svého času bezdůvodně hospitalizovat. Lukáš V. ujistil, že ne, odtud utekl, když měl jít na cytoskopii,… Předseda senátu připomněl, že obviněný je podezřelý, že obdobně se nechal bezdůvodně hospitalizovat ještě v nemocnici v Písku.

Krajský soud nakonec rozsudek z J. Hradce částečně zrušil, ale jen proto, aby do výroku o půl roce vězení pro Lukáše V. včlenil ještě sbíhající se úvěrový podvod.

„Jeho ,výchovné´ tresty obecně prospěšných prací nelze bohužel v tomto řízení přeměnit na odnětí svobody, které by nepochybně zasloužil. Až těchto půl roku vykoná, doufejme, že v případě jeho případné další trestné činnosti už ale soudy nebudou tak benevolentní."