Žena na střeše

V závěru roku zasahovali podle mluvčí písecké radnice Petry Měšťanové společně s dalšími složkami integrovaného záchranného systému v ulici Karla Čapka, kde starší žena stála na střeše budovy a hrozilo, že z ní spadne. „Zdravotníkům a naší hlídce se podařilo ženu zajistit až do příjezdu jednotky hasičů, kteří ji ze střechy sundali za pomoci plošiny. I když neutrpěla žádné zranění, byla předána do péče lékařů,“ řekl zástupce velitele Městské policie Písek Jaroslav Rapant.

Ztracený mobil

O vánočních svátcích se na městskou policii obrátil také zdravotně handicapovaný muž s prosbou o pomoc při hledání ztraceného mobilního telefonu. Sám se do jeho hledání pustit nemohl. Strážníci telefon našli a předali majiteli.

Pomoc lidem v nesnázích

V několika případech opět vyjížděli k lidem, kteří doma upadli a jejich blízcí je nedokázali zvednout. „Například na Štědrý den nás o pomoc požádala žena z Písku. Její manžel upadl na chodbě a ona ho nedokázala zvednout. Na místo vyjeli strážníci, muži pomohli vstát a odvedli jej do bytu. Naštěstí nebyl zraněn, a tak mohl zůstat doma,“ přiblížil jeden z případů Jaroslav Rapant. Stejný den hlídka vyjížděla i ke starší žene, která se po ulici pohybovala jen v košilce. Po provedení nezbytných úkonů ji předali do péče pracovníků LDN Písek, odkud odešla.

Ilustrační foto
Případy městské policie: Pacientka na střeše, seniorka v nedbalkách, muž s nožem

Strážníci také vyjížděli k muži, který na linku 158 oznámil, že má nůž a chce ho použít proti sobě. „Strážníci ho našli v Nádražní ulici, nůž mu vzali a předali jej posádce záchranné služby, která muže převezla na psychiatrii do Českých Budějovic,“ uvedl Jaroslav Rapant.

Když někdo kapku přebral

Hlídky městské policie také podle Petry Měšťanové zaměstnávali opilci. "V první polovině prosince řešili hned dva muže, kteří nadýchali přes 3,5 promile," zmínila.

Jeden budil veřejné pohoršení na Výstavišti. „Nekontroloval své chování a ohrožoval sám sebe. Jednalo se o muže z Měcholup, u kterého bylo po provedení nezbytných úkonů zjištěno 3,63 promile alkoholu v dechu. Byl proto převezen na ‚záchytku‘ do Českých Budějovic.

Tam skončil i muž ze Staré Dobeve, který se pohyboval v průchodu do Palackého sadů a svým chováním budil veřejné pohoršení. Ten nadýchal 3,71 promile,“ doplnil Jaroslav Rapant. Oběma mužům byla za protiprávní jednání uložena pokuta.

Lákadlo pro zloděje

"Strážníci při své pochůzkové činnosti narazili na nezabezpečena vozidla. V jednom případě řidič zapomněl zavřít dveře, v jiném nechal klíče ve dveřích svého vozu. Strážníci kontaktovali majitele, kteří se ke svým vozům dostavili a zamkli je," popsala Petra Měšťanová.