V sobotu 1. října večer oznámila policistům matka pohřešování svého syna. Jak uvedla písecká policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová, mladík se vrátil po několika letech z pracovního pobytu v zahraničí a nyní bydlí u matky v obci Kožlí u Orlíka. "Tam ho také naposledy rodina viděla dne 1. října v deset hodin dopoledne. Soused měl ještě pohřešovaného vidět, jak jde dopoledne z Kožlí směrem na Orlík. Tam stopa končí," uvedla mluvčí.

Neviděl jste ho někdo?Neviděl jste ho někdo?Zdroj: Policie ČRMladík u sebe nemá mobilní telefon ani finanční hotovost, není držitelem řidičského oprávnění a nepohybuje se motorovým vozidlem. "Pohřešovaný je 193 centimetrů vysoký, dost hubený, má dlouhé hnědé vlasy po ramena," popsala mluvčí s tím, že když odcházel z domu, měl na sobě mít černé tepláky, bílé tenisky, zelené triko a šedou mikinu s kapucí.

Ještě v noci 1. října propátrávali okolí bydliště policisté i policejní psovod se služebním psem a v pátrání pokračovali i během neděle v různých lokalitách kolem Orlíku, v pohostinstvích, kempech a samozřejmě prověřovali také zdravotnická zařízení. "Do současné doby se muž neozval a nepodařilo se nám ho vypátrat," uvedla Kamila Čuřínová Ingrišová a dodala: "Obracíme se proto s žádostí o pomoc také na veřejnost a sdělovací prostředky. Pokud jste pohřešovaného viděli, volejte linku 158."