V minulém týdnu kriminalisté ženu zadrželi, provedli domovní prohlídku a vydali usnesení o zahájení trestního stíhání pro zločin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Podle informací písecké policejní mluvčí Kamily Čuřínové Ingrišové ženě hrozí trest odnětí svobody v délce dva až deset let.

Jak policejní mluvčí doplnila, mladá žena si měla nejméně v době od prosince roku 2019 do října roku letošního opatřovat drogu zvanou extáze. „Stovky tablet pak prodala desítkám uživatelů, a to i mladistvým,“ uvedla Kamila Čuřínová Ingrišová. Prodávat a poskytovat měla zadržená žena také drogu zvanou pervitin.

Ilustrační foto.
Muž střílel z okna a zasáhl kolemjdoucího. Do bytu musela vniknout zásahovka

Případ dále vyšetřují kriminalisté z oddělení obecné kriminality.

Zaměřili se na mládež

Problematice alkoholu a drog se věnovalo také celorepublikové bezpečnostní opatření s názvem Alkohol, drogy a mládež 2022, do kterého se zapojili i písečtí policisté, a to v pátek 28. října večer. Policisté společně s městskými strážníky a zástupci krajské hygienické stanice, živnostenského úřadu a České obchodní inspekce zkontrolovali během večera šest vytipovaných provozoven ve městě. Šlo o bary, ale také večerky. „Kontroly byly zaměřené na protiprávní jednání páchané mládeží a na mládeži v souvislosti s požíváním návykových látek a účasti na hazardních hrách,“ doplnila písecká policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová.