Začátkem týdne v podvečerních hodinách oznámil muž z Písku, že na Drlíčově přepadli a okradli jeho souseda. "Hlídka na místě zjistila, že se jedná o muže z Písku, který utrpěl poranění v oblasti hlavy, paží a zad. „Dle jeho vyjádření jej přepadli muž a žena, kteří jej následně i okradli," popsal za píseckou městskou policii Miloš Ťupa, vedoucí prevence kriminality a technik. Muži byla na místo přivolána rychlá záchranná služba, která ho odvezla do písecké nemocnice k vyšetření. Strážníci předali získaný popis podezřelých osob další hlídce, která následně uvedené osoby nalezla v Čelakovského ulici. Jednalo se o muže a ženu z Písku, kteří byli pro podezření ze spáchání trestného činu předáni Policii ČR.

Jiný den odpoledne vyráželi strážníci do Třebízského ulice, kde se po střeše panelového domu pohybovala skupina osob. Jednalo se o čtyři mladíky, kteří si dle jejich vyjádření chtěli na střeše udělat několik fotek. Strážníci mimo jiné zjistili, že po mladících pátrá Policie ČR v souvislosti s jiným protiprávním jednáním. Předali je tedy kolegům.

V pátek pak přijal operační důstojník linky 156 oznámení o „rvačce“ několika osob na Mírovém náměstí. Jak se ale později ukázalo, bylo to trochu jinak. Hlídka po příjezdu na místo uviděla mladíka, který k ní utíkal a křičel, že je bodnutý nožem. „Měl bodné poranění v oblasti hrudníku, silně krvácel a projevovaly se u něj potíže s dýcháním," uvedl Miloš Ťupa s tím, že hlídka mladíkovi poskytla první pomoc a následně na místo přivolala zdravotníky, kteří si mladíka převzali a převezli do písecké nemocnice k ošetření. Jednalo se o mladíka z Písku, který hlídce ještě stihl sdělit, že ho nožem bodnul jemu dobře známý muž. Hlídka následně útočníka v parku nalezla a zajistila. Jednalo se o muže z Písku, který se ke svému protiprávnímu jednání doznal, motiv svého činu však nesdělil. Pro podezření ze spáchání trestného činu byla na místo přivolána Policie ČR, která si pachatele převzala.