Požár zanechal na stroji škodu sto tisíc
Lety – V Letech hořel ve středu odpoledne teleskopický manipulátor. Ještě než na místo vyjeli profesionální hasiči a jednotka SDH Mirovice, požár se podařilo uhasit. Jednotky tak pouze dokončily ochlazování stroje. I přes rychlou likvidaci požáru činí vzniklá škoda sto tisíc korun. Příčinou vzniku požáru byla technická závada. 

Viděli jste nehodu? Volejte policii
Písek – Policisté hledají svědky nehody, která se stala v pondělí 14. března v době od 18.30 do 19.40 hodin na Třída Národní svobody. Zatím nezjištěný řidič poškodil pravou přední část automobilu značky BMW Z4, který majitel zaparkoval v odstavném pruhu kolmo ke komunikaci před domem číslo popisné 20. Viník z místa ujel, aniž by cokoli nahlásil. Škoda na poškozeném automobilu činí 40 tisíc korun. Svědci mohou volat na 974 235 254 nebo na 158.

V Podolí II zřejmě kradl mladík
Podolí II – Krádež nafty z konce února v Podolí II má mít na svědomí mladý muž z Mirotic. Ten měl v objektu zemědělského družstva odčerpat do přinesených kanystrů naftu z odstaveného traktoru. Mladého muže čeká do dvou týdnů soud. 

Přítel měl ženě vyhrožovat
Písecko – Několik měsíců měla zažívat žena z Písecka příkoří. Přítel ji měl nejméně od počátku listopadu loňského roku fyzicky a psychicky napadat ve společné domácnosti a dokonce jí měl vyhrožovat ublížením na zdraví a smrtí. Žena se ve čtvrtek obrátila na zvíkovské policisty, kteří jí také předali informace, jaké má možnosti jako oběť domácího násilí a kam se obrátit pro další pomoc. 

U rybníka vyhodil také pneumatiky
Písek – Několik pneumatik a další odhozený materiál znečistil prostor u rybníka Mrázovna. Strážníkům se podařilo zjistit, kdo je původcem skládky. Hlídka vše zdokumentovala a událost předala na odbor životního prostředí MÚ Písek.

Pes běhal v ulici na volno
Písek – Blokovou pokutu si od strážníků vykoledovala žena, která ve Svatotrojické ulici nechala na veřejném prostranství bez přímého dohledu volně pobíhat svého psa a také neuklidila jeho exkrement. Žena tak porušila obecně závaznou vyhlášku města.