Matka zapomíná na své dvě děti
Kostelec nad Vltavou – Mladá matka z Kostelce nad Vltavou zřejmě nepřispívá na své dvě nezletilé děti. Případ prošetřovali milevští policisté a služba kriminální policie a včera zahájili trestní stíhání ženy. Obviněná podle mluvčí písecké policie Kamily Čuřínové Ingrišové neplatí již několik měsíců a dluh na výživném přesahuje 13 tisíc korun. 

Pouze jeden cyklista nesvítil

Milevsko – V úterý v ranních hodinách kontrolovali strážníci dodržování předepsaného osvětlení u cyklistů. A jak kontrola dopadla? „Pouze jeden cyklista neměl zapnuté osvětlení v zadní části jízdního kola," informovali strážníci s tím, že věc řešili domluvou. 

Sraženou srnu se najít nepodařilo
Milevsko – V Pražské ulici je sražená srna. Takové oznámení přijali v úterý milevští strážníci. Na místě ale žádné zvíře nenašli, ani v jeho okolí. 

Do řeky zřejmě vytekla látka ze skládky
Mirovice – Zámostí – Do řeky Skalice vytékala neznámá látka. Takové oznámení vyjeli ve středu v podvečer řešit profesionální hasiči z Blatné a Písku a SDH Mirovice. „Podle prvotního průzkumu hasiči prověřili, že se nejedná o látku ropného charakteru. Další průzkum ukázal, že pravděpodobně jde o látku spláchnutou deštěm z místní skládky. Pracovník IŽP ORP Písek odebral vzorky vody k dalšímu šetření," dodala k zásahu mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Střet skončil zraněním dvou lidí
Bernartice – Dva lidé se zranili při středeční ranní nehodě, která se stala v Bechyňské ulici v Bernarticích. Střetl se tu osobní a nákladní automobil. Na místě zasahovali záchranáři, policisté i hasiči. Jednotka milevských hasičů řídila provoz, než přijeli policisté, a uklidili místo nehody.

Manželé nesplácejí vypůjčené miliony
Písecko – Pro podvod se škodou za téměř čtyři miliony korun stíhají kriminalisté manžele z Písecka. Muž (62) a žena (58) uzavřeli v letech 2004 až 2010 bezmála 50 úvěrových smluv, kde lhali o svých majetkových poměrech. Vypůjčené peníze ani nevrátili.

Brala úvěry klientů
Písek – Zástupkyně finanční společnosti z Písecka čelí obvinění z podvodů při sjednávání půjček. Policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová zmínila, že jakmile byly úvěry schválené, žena to zákazníkům zatajila a peníze pak vybírala sama. Údajně na své dluhy. Získala 59 tisíc korun. „Ženě hrozí odnětí svobody 
na jeden rok až pět let nebo peněžitý trest," doplnila.