Muži chtěli krást z kontejnerů
Písek – Muž se pokoušel z kontejneru na elektroodpad v Harantově ulici odcizit vyřazené elektrospotřebiče. Na místě ho zadrželi písečtí strážníci. Muži z Ukrajiny byla po kontrole totožnosti uložena bloková pokuta. Tu samou noc hlídka MP zadržela dalšího muže, který se tentokrát pokoušel z kontejnerů odcizit textil a plastový odpad. I tomuto muži z Tuřic (okres Mladá Boleslav) byla uložena bloková pokuta. Po vyřešení přestupku znečištěný prostor uklidil a poté byl z místa vykázán. 

Opilý muž rozbil okno i dveře
Písek – Ve vnitrobloku Třebízského ulice je podnapilý muž, který zde rozbil okno a vchodové dveře. Takové oznámení přijali písečtí strážníci. V době příjezdu hlídky MP na místo však už událost řešila hlídka PČR. Ta sdělila, že pachatel z místa utekl. Vzhledem k tomu, že hlídka při příjezdu na místo muže odpovídajícího popisu spatřila, tak jej následně na sídlišti Portyč zadržela a předala hlídce PČR. Událost je v řešení PČR. 

Strážníci zavolali muži sanitku
Písek – Hlídka městské policie byla při kontrolní činnosti zastavena u OD Luna na Velkém náměstí několika občany s tím, že na zemi leží muž se zraněním na hlavě. Hlídka na místě našla ležet staršího muže (bez známek podnapilosti). Při dotazu uvedl, že vlastní neopatrností zakopl a spadl hlavou na dlažbu chodníku. Hlídka na místo přivolala sanitní vozidlo, které muže převezlo do nemocnice. 

Požár chatky byl planým poplachem
V Červené nad Vltavou hoří chatka. Na místo proto v podělí ráno vyjeli profesionální hasiči z Písku a Milevska a také jednotka SDH Podolí I. Nakonec ale zasahovat nemuseli. „Jako první na místo přijeli milevští hasiči, kteří zjistili, že se jedná o pálení," vysvětlila mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů. 

Kamion po nehodě zůstal na boku
V Dobešické ulici v Písku boural v pondělí kolem půl osmé ráno kamion. Skončil převrácení na boku. Na místě hasiči prověřili, že z něj nevytékají žádné provozní kapaliny, předali nehodu k šetření policistům a krátce před devátou hodinou odjeli zpět na základnu. Na místo se pak po desáté hodiny ještě vrátili, aby pomohli s vytažením kamionu zpět na kola. Jejich zásah skončil před půl dvanáctou.