Jak informovala policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová, v noci z pondělí 11. na úterý 12. září se stal na adaptačním kurzu incident. "Jeden z účastníků kurzu, který byl pod vlivem alkoholu, se choval tak, že ostatní měli obavy o jeho zdraví a přivolali zdravotnickou záchrannou službu. Mladík (2003) však kolegy z integrovaného záchranného systému slovně nevybíravě napadal, proto na místo vyjížděli zdravotníkům na pomoc také milevští policisté," uvedla mluvčí.

Mladík však podle jejích slov pokračoval ve vulgaritách a slovním napadání i proti zakročujícím policistům a kolem půl třetí ráno dokonce vyrazil policistovi svítilnu a fyzicky ho napadl. "Policisté proti podezřelému použili donucovací prostředky, přiložili mu služební pouta a eskortovali ho na obvodní oddělení," dodala.

Student nadýchal 1,65 promile a čekalo ho střízlivění v policejní cele. Případ si převzali písečtí kriminalisté a mladík je podezřelý ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě.

"Podezřelý se, bohužel, nevhodně choval i další den během výslechů u kriminalistů. Student si tak zkomplikoval začátek svých vysokoškolských studií," doplnila Kamila Čuřínová Ingrišová.