Vazebním stíháním skončil případ mladého muže (1984) a ženy (1988) z Písku.

Oba obvinění si měli v době od 1. února 2012 do 5. února 2013 opatřovat předměty a látky pro výrobu metamfetaminu, známého jako pervitin (dřívější obchodní název). Každý ze zadržených se měl podílet na různých fázích výroby této tzv. pouliční drogy, která stimuluje nervovou soustavu, vyvolává euforii, podporuje vnímavost a sebedůvěru.  Vyrobenou látku užívali a část prodávali, nebo zdarma poskytovali dalším osobám převážně z Písecka.

„Kriminalisté na případu pracovali delší dobu a tento týden padla konkrétní obvinění. Kriminalisté také provedli domovní prohlídky a prohlídky jiných prostor a pozemků," sdělila písecká policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová.
Obviněný mladý muž už má s podobným trestným činem zkušenosti. Byl dokonce v posledních třech letech za stejný delikt odsouzen a potrestán.

Vyšetřovatel podal podnět 
k návrhu na vzetí obou aktérů do vazby. „Soudce návrhu vyhověl a oba obvinění byli v minulém týdnu umístěni do vazební věznice," uvedla  mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová. Vyšetřování případu samozřejmě ještě pokračuje.