Podle obyvatel sídliště, kde se to stalo, k tomu přispěl i fakt, že někdo nechal odemčené vchodové dveře do panelového domu a bezdomovec tak využil příležitosti, která se mu naskytla. Podrobnosti kuriózního případu, který šetří větřínská policie, popsal policejní mluvčí Miroslav Šupík s tím, že ho má na svědomí devětadvacetiletý muž z Českobudějovicka. „Případ se odehrál v pátek 8. prosince v brzkých ranních hodinách,“ popsal mluvčí. „Pachatel využil toho, že v zámku jednoho z bytů byly zapomenuté klíče, odemkl si, a když se na jeho zavolání nikdo neozval, bral to jako svolení k tomu, že si v bytě může dělat, co chce.“

Muž se v bytě osprchoval, vzal si na sebe oblečení dcery poškozené, najedl se a následně se spokojeně uložil ke spánku v dětském pokoji. „Majitelka bytu, která byla v té době doma sama, přitom celou dobu nerušeně spala v ložnici,“ vylíčil Miroslav Šupík. „Když pak ráno v dětském pokoji nalezla v posteli své dcery muže, kterého nikdy neviděla, zalarmovala policii.“ Dcera v tu dobu doma naštěstí nebyla doma.

Policisté z Větřní pak muže na místě zadrželi. Čeká ho soud, kde mu za spáchání přečinu porušování domovní svobody hrozí šesti měsíců až tři roky vězení.