Samozřejmě takové nařčení odmítal.

Vysvětloval, že pokud si někdy marihuanu zapálil před nezletilými, bylo to proto, aby získal jejich důvěru. Zajímal se totiž o to, proč mladí kouří trávu, a chtěl o tom napsat knihu. Ti jeho hosté si konopí sami donesli. Rozmlouval jim to, ale pak to vzdal, stejně by si prý zapálili jinde. A je lepší kouřit marihuanu než brát tvrdé drogy…

On sám  konopí nepěstuje. To, které se u něho našlo, bylo k výrobě mastiček a šlo jen o odpad, o jaký kuřáci marihuany ani nemají zájem; střádal si to pár let. Jedinou slušnější porci náhodně koupil. Semena konopí měl na krmení potkana.

V údajné pěstírně za dveřmi z komory za zrcadly a závěsem nepěstoval konopí, ale sazeničky rajčat a jahod. Místnost nebyla maskovaná, to jen protože nebyla zrovna používaná, před ní byly složeny nějaké věci.
Sazeničku konopí nedal mladistvému, ale jeho matce k léčení epilepsie. Ona ji ale druhý den prodala synovi za čtyři stovky.

Okresní soud v Českém Krumlově se s jeho vysvětlením nespokojil. V přípravném řízení jeden svědek  řekl, že si s panem K. dvakrát, třikrát měsíčně pokouřil, a trávu od něho dostával i poté, kdy mu řekl, že mu bylo teprve patnáct.
Neplatil za ni, občas obviněnému s něčím pomohl. Další svědkyně s ním kouřila snad sedmdesátkrát. Asi v polovině případů přinesla drogu ona, ve zbytku on. Viděla u něho asi třímetrové rostliny.


U hlavního líčení oba výpovědi změnili, mladík prý k té původní byl naveden bývalou přítelkyní pana K. a dívka to udělala ze msty, protože  prý na ni řekl matce, že bere tvrdé drogy. Další údajní odběratelé popřeli, že by jim pan K. drogu poskytoval.

Při domovní prohlídce a v autě obviněného policie našla sušené listy, semena a paličky konopí, drť v sáčcích užívaných dealery. Ze zajištěného množství drti by se podle expertů dalo připravit až sto jointů marihuany.

Okresní soud uznal pana K. vinným nedovolenou výrobou a držením omamných látek a vyměřil mu dva a půl roku podmíněně na tři a půl roku s vyslovením dohledu. Krajský soud odvolání obžalovaného v srpnu 2006 zamítl jako nedůvodné.