Muž neudržel své emoce na uzdě

Do jedné mateřské školy ve Strakonicích podle policejní mluvčí Jaromíry Novákové zavolal agresivní muž - rodič, který se rozčiloval ohledně aktuální situace spojené s covidovými opatřeními. "Svůj telefonát ukončil výhružkou, že do školy vlítne a všechny vystřílí. Výhružný telefonát vzbudil obavu učitelek, které hovor slyšely," popsala mluvčí a naznačila že v době, kdy agresivita u lidí stoupá, je na místě se podobnými telefonáty včas zabývat.

"Policisté vyslechli všechny zúčastněné strany a případ zadokumentovali. I přesto, že agresivní otec prý nemyslel svá slova vážně, bylo jeho chování vůči vedení školy za hranicí nejen slušného chování, ale i za hranou zákona. Případem se policisté nadále zabývají," doplnila Jaromíra Nováková.

Poslední roky jsou v souvislosti s covidovou situací podle ní pro mnohé náročné. S tím souvisí i chování, které se pod vlivem tlaku a únavy mění, a to bohužel, k horšímu." Ne všichni jedinci mají nad svým chováním kontrolu, což potvrzuje i tento případ ze Strakonic," dodala.