Vše odstartovalo vloni v létě, kdy na farmě našli krev a piliny na zahradní židli. O tři dny později se ve stájích objevily další stopy krve a jedna z rekreačních jezdkyň je viděla i na genitáliích, na ocase a nohách své kobylky Luzzi. Ta v dalších dnech měla zdravotní problémy, hnisala a krvácela ve vaginální oblasti. Podle vyšetření veterináře mohly za poranění sliznice vnější vlivy, jedním z vysvětlení je zoofilie.

To vše vyvolalo podezření, že se ve stájích pohybuje někdo, kdo tam nepatří, a chová se nepřístojně. Ženy proto uvnitř nainstalovaly kameru. Ta zachytila muže vcházejícího do stodoly. Nerozsvítil, ale použil baterku. Nejprve si vzal ohlávku od haflingské klisny Franzi a vstoupil do jejího boxu. Byl tam 18 minut. Pak přešel do boxu k Luzzi, kde strávil 23 minut. Majitelky si ani nechtěly představit, co se v koňských boxech dělo.

Ilustrační foto.
Na ubytovnu v Klatovech musela po krvavém útoku nožem záchranka a policisté

Případ byl nahlášen policii a ve spolupráci s ní učinily milovnice koní rozhodnutí: nalákat nezvaného vetřelce do pasti a zatknout ho. Ženy proto zajistily boxy pro koně kabelovými stahovacími páskami a zajistily přední vchod řetězem. Otevřený zůstal pouze zadní vchod. Po devíti dnech hlídání se dočkaly. Do stájí vnikl muž, oblečený jen v montérkách, a šel ke koním. Ženy rychle uzavřely vrata na závoru. Pak přivolaly policii, která seniora zadržela a odvezla.

Advokátka Bettina Illein podala jménem poškozených na pasovské státní zastupitelství trestní oznámení pro podezření z týrání zvířat, poškozování majetku, sodomie v podobě pohlavního zneužívání dvou klisen a porušování domovní svobody. Sodomie (neboli zoofilie) se v Německu ale trestá pouze jako správní delikt, tedy např. jako špatné parkování. Aby mohl být muž stíhán pro týrání zvířat, muselo by být jednání dlouhodobé a v těžké formě.

Pořad Na stojáka opět bavil Klatovany. Vystoupili Karel Hynek, Zbyněk Vičar a Ester Kočičková. Výtěžek pomůže vozíčkářům.
Kočičková a spol. pobavili. Před maminkou to ale bylo těžké, přiznala Ester

Chlípník tak byl nyní odsouzen pasovským okresním soudem trestním příkazem jen za trestné činy porušování domovní svobody a poškození cizí věci. Soud mu uložil pokutu ve výši 4000 euro.

„Podle mého názoru je trest ostudně nízký,“ reagovala advokátka na verdikt s tím, že takové jednání vůči zvířatům by mělo být trestáno přísněji, než umožňuje současná legislativa v Německu.

Kamery ve stájích zůstanou i nadále a budou koně sledovat nepřetržitě. A nejen zde, nainstalovali si je po tomto odhalení chovatelé i v jiných stájích.