Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Záchranný kruh mě praštil do hlavy a já se začala topit

Jižní Čechy -  S mnohdy kuriózními vysvětleními roztodivných pojistných událostí se v končícím roce 2012 setkávali zaměstnanci ČSOB Pojišťovny. 

2.1.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: VLP

Uplynulý rok  přinesl nejen slzy, ale i smích, a to i tam, kde byste ho  ani nečekali. Při různých nehodách čili pojistných událostech, které pomáhala napravovat ČSOB Pojišťovna, se její zaměstnanci setkávali i s kuriózními případy.

„Ani v pojišťovně nemusí být nuda a nouze o zajímavé příhody," usmívá se Petr Milata, tiskový mluvčí ČSOB Pojišťovny, který pro čtenáře připravil  TOP 12 pojistných událostí roku 2012. A nakonec  všechny dobře dopadly.

Mával, ale nezdravil

„Slunce krásně hřálo, zastavila jsem u kraje sjezdovky, abych si odpočinula. Že mě ten rychle se blížící, něco křičící 
a mávající lyžař nezdraví, bylo jasné hned, co mě strhl s sebou na projížďku lesem."
Paní Jana si začátkem roku z Krkonoš odvezla zlomenou ruku, nohu i lyže a doma se léčila ještě další dva měsíce.
S lyžařem, který ji srazil, žije nyní v jedné domácnosti a prý ho naučí pořádně lyžovat.

Zloděj byl znalec

„Zloděj musel být znalec, protože zmizela všechna moje cédéčka od Metallicy, zatímco manželčina zůstala bohužel na místě."
Zloděj kromě Honzových cédéček odcizil i další věci 
a  škoda byla 120 000 korun. Díky pojištění Honza oblíbenou muziku už  zase poslouchá.


Narazil do mě sloup
„Na silnici byl sníh. Přestože jsem jela velmi pomalu a navíc intenzivně brzdila, ten sloup se rychle přibližoval. Snažila jsem se mu vyhnout, ale v tom do mě z ničeho nic narazil."
Vůz paní Zdenky i dotyčný sloup jsou již opraveny a paní Zdenka opět vyrazila na silnice v opraveném autě.

Pes přinesl slepici
„To, že můj pes zakousl sousedce víc slepic než tu, co přinesl domů, mi došlo tehdy, když si ke mně sousedka nečekaně přišla pro vajíčka a náhradu za vybílený kurník."
Zakousnuté slepice sousedky  pojišťovna  uhradila v rozsahu 15 krát  350 korun, neboť pan Michal měl k pojištění domácnosti sjednanou i odpovědnost za škodu. Pan Michal si už zase spokojeně pochutnává na vejcích. Jenom tu díru v plotě musel nakonec zadělat sám.

Jak pomocník Otík
„Ještě můžeš! Volal na mě, když jsem ho požádal o pomoc při couvání s naloženým přívěsem za traktorem. Hned jak moje stodola spadla, došlo mi, že je Pepa pěkný blbec."
Pan František, který byl naštěstí pojištěn a  dostal tak škodu zaplacenou, doporučil pak pojištění podnikatelských rizik také ostatním živnostníkům ze vsi.
Pomocníka Pepu ale příště raději vyměnil za Jardu.

Kosočtverce na zdi

„Na naší nové fasádě se přes noc objevily jisté geometrické obrazce –  takové ty kosočtverce. 
S novým pojetím fasády jsem nebyla vůbec spokojena. Kosočtverce neladily ani barevně, ani s celkovou koncepcí domu. A nakonec ještě odolávaly veškeré mé snaze o odstranění."
Součástí pojištění majetku je také ochrana proti sprejerství. Paní Lucie tak už má fasádu zase čistou a raději rychle nechala dodělat plot.

Vzali mi kočkolap!

„Chtěl jsem trochu zamachrovat před novou holkou. Seděli jsme v centru na zahrádce u kávy. Profrčel kabriolet. Skoro jako ten můj. Tak jí jen tak říkám: Tím tě odvezu. Zabralo to, ale moc mi nevěřila. Za rohem jsem pro změnu nevěřil já. Auto bylo fuč a holka taky."
Nakonec pana Aleše čekaly dva šťastné konce. Zaprvé – ke svému povinnému ručení měl sjednáno i pojištění odcizení vozidla. A druhý konec? Slečna Veronika měla možnost se přesvědčit, že Aleš není lhář, ale velice příjemný společník, a nový kabriolet si teď užívají společně.

Kruhem do hlavy

„Ano, sice pro mě přiletěla pobřežní stráž, ale ten otřes mozku mi byl způsoben až poté, co mě probudil zvuk lodní sirény parníku, který mi zkřížil cestu. Spadla jsem leknutím z matračky do moře a někdo z těch lidí na palubě po mně hodil záchranný kruh, který mě udeřil do hlavy. Následně jsem se začala opravdu topit."
Bez cestovního pojištění by se paní Kamile její dovolená 
v zahraničí skutečně hodně prodražila. Celá záchranná akce pobřežní stráže čítající člun a vrtulník s následným lékařským ošetřením totiž přišla na 183 000 korun.

Rachot skla
„Náš soused byl vždy takový milý, tichý chlapík. Že má novou zimní zahradu, jsem zjistil v momentě, kdy syn minul branku a rachot tříštících se skleněných tabulí mě vytáhl 
z gauče. Jenže to už pro změnu rachotil soused. Ještě dneska se musím vykrucovat, když se mě syn ptá, co znamenají ta slova, která na nás soused křičel."
Výměnu rozbitých skleněných výplní pokrylo pojištění odpovědnosti za škodu. Malý Péťa teď už kope naštěstí jen na hřišti za žáky místního fotbalového klubu.

Ulítlo mi letadlo!
„Chystali jsme se vzlétnout. Ještě jsem chtěl kamarádovi ukázat startování letadla protočením vrtule. Bohužel jsem zapomněl, že klíčky už jsem dal do zapalování. Letadlo se tak dalo do pohybu a samo vjelo do hangáru, kde se připravovali ostatní. Ten den ani několik následujících si nikdo nezalétal. Celou letku našeho klubu se mi podařilo uzemnit."
Škodu na vrtuli a křídle  zaplatili z havarijního pojištění letadla. Poškozená vrata hangáru a škodu na ostatních letadlech pokryla odpovědnost provozovatele letadla. Pan Kamil i ostatní piloti z klubu jsou už opět v oblacích.

Párky na cestě
„Podával jsem paní z okénka moji vyhlášenou specialitu – Václavův hot dog, když se okolí dalo rychle do pohybu. Můj pojízdný stánek zastavila až výloha klenotnictví."
Pan Václav už zase prodává své věhlasné hot dogy ve svém novém stánku, který byl uhrazen z pojištění podnikatelských rizik, a pečlivě každý den kontroluje zabrzdění celého stánku. Rozbitou nerozbitnou výlohu klenotnictví pojišťovna také zaplatila 
a uhradila i vyčištění všech věcí od hořčice, kečupu a cibule.

Pokácel jsem sloup
„Taková souška to byla. Šlo to rychle! Jenže místo šišek na ní byly dráty. Tak jsem tam u nás nechtěně vypnul proud skoro půlce okresu."
Než se podařilo v nepřístupné horské oblasti opravit jediné elektrické vedení do údolí, vyšplhala se škoda za pokácený sloup, odpojené domácnosti a především provozovny služeb a výrobní společnost celkem na pět milionů korun.
Zaměstnavatel pana Františka měl naštěstí sjednáno pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou při podnikání, z něhož se způsobená škoda uhradila.
A pan František? Ten si dál vesele rube v lese dříví.

Autor: Radek Gális

2.1.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Zbraně z Prachaticka zajištěné Národní centrálou proti organizovanému zločinu z Českých Budějovic.
8

Muži z Prachaticka předělávali zbraně na střelbu dávkou a vyráběli k nim tlumiče

Mirovičtí žáci se učí anglicky s Američanem Benem.

Mirovičtí žáci se učí anglicky s Američanem Benem

AKTUALIZOVÁNO

Superdebata Deníku: nikdo nechce vládu ANO. Ať už bez Babiše, nebo s ním

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, GRAFIKA, VIDEO/ Pouhý den před sněmovními volbami se v redakci Deníku sešla desítka zástupců politických stran při předvolební superdebatě. Na přetřes přišla všeobecně probíraná témata - ať už elektronická evidence tržeb, přijetí eura či přijímání migrantů. Z odpovědí také vyplynulo, že favorit voleb ANO to bude mít v případě výhry s formováním vlády složité. 

Prachatický hospic je hlavně o radosti

Prachatice - Hospic sv. Jana N. Neumanna v Prachaticích není jen o smutku, bolesti a slzách. Dokazuje to nová kniha, kterou hospic vydal, s názvem Vinnetou se chce bratřit a další tajemství prachatického hospice.

Kam za kulturou a zábavou na Písecku?

Písecko - Přinášíme vám tipy pro volný čas.

OBRAZEM: Pochlubte se, jak vám vyrostla dýně

Jižní Čechy - Letošní rok byl oproti loňsku velice příznivý pro růst dýní.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení