16.05 Ministr obchodu a průmyslu Martin Kuba dorazil se svým doprovodem do firmy Grass Czech, s. r. o., v Tovární ulici v Českém Krumlově. V montážní hale pracovala odpolední směna. Ministr se nejprve podíval do provozu, kde zaměstnanci vyrábějí kování na nábytek. „Tyto výrobky jsou do celého světa," říkala Vratislava Doušová z firmy Grass. „Pracuje zde 120 zaměstnanců. Je to montážní dílna pro rakouské a německé partnery," vysvětlila.

14.10, České Budějovice - Ministr dopravy navštívil v ČB firmu ČSAD Jihotrans, jednoho z největších dopravců v ČR. Gen. ředitel Robert Krigar se mu svěřil se čtyřmi problémy. Dopravci vadí nepružné vyúčtování elektronického mýta a až tři roky staré nedoplatky, dále mu chybí čtyřproudé spojení Českých Budějovic a Prahy, nelíbí se mu návrh na rušení dotovaného žákovského jízdného od 1. července. „U nás by to postihlo linku Český Krumlov - Kaplice," řekl Krigar. Ten kritizoval i vysokou spotřební daň na naftu a nutnost tankovat v zahraničí. „Peníze necháváme po celé Evropě, ale ne v ČR," uvedl Robert Krigar.

13.15 Ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba po jednání na Ředitelství silnic a dálnic v Českých Budějovicích zavítal do českokrumlovského Tenis centra, kde ho čekal pracovní oběd a setkání s členy Jihočeské hospodářské komory. Očekávali ho místopředseda představenstva JHK Otakar Veselý, ředitelka Oblastní hospodářské komory Český Krumlov Zdeňka Doleželová,  zástupci místní ODS a šéfové významných firem na Českokrumlovsku, jako Jihostroje Velešín, Jednoty – družstva spotřebitelů Kaplice, kaplického Oknothermu, firmy Artel Kostečka, ale i ředitelka Gymnázia, Střední doborné školy ekonomické a Středního odborného učiliště Kaplice. Ministr s nimi pohovořil o problémech, kterým musejí čelit a po kávě všichni zamířili do jednoho z českokrumlovských závodů.

12.30, Písek - Premiér Nečas dorazil do Schneider Electrics a. s na oběd před prohlídkou závodu. K obědu má kuřecí plátek s rýží, ostatní vepřovou panenku. Premiér má totiž dietu.

12.10, Hospic, Prachatice - Náměstek ministra zdravotnictví Ferdinand Polák navštívil v Prachaticích tři sociální zařízení. V Hospici sv. Jana N. Neumanna se zajímal o lékařské zajištění péče v provozu hospice, o demografické složení obyvatel a spolupráci s nemocničními zařízeními v kraji. „Je důležité v terénu vidět a slyšet, s jakými problémy se zařízení potýkají. Pak můžeme pracovat s tím, co lze zlepšit," uvedl pro Deník Ferdinand Polák. V domově matky Vojtěchy, který je určen pro pacienty s demencí, především pak s Alzheimerovou chorobou, se zajímal o práci s neklidnými pacienty. „Používáte kurtování?," zajímalo jej. Okamžitě se mu dostalo odpovědi, že to není pomůcka, kterou zařízení používá.

11.55, Čihovice - V kapli svaté Anežky , která stojí naproti farmě, zahrál Jiří Netík Petru Nečasovi na varhany. Nyní si prohlížejí interiéry Domova svaté Anežky. Za chvíli premiér odjíždí.

 11.40, Čihovice - Premiér Nečas dorazil na farmu do Čihovic u Týna nad Vltavou. Majitel farmy Jiří Netík vyprávěl o začátcích svého podnikání. Nyní celá delegace, ve které je i senátor Jirsa nebo ředitelka regionální agrární komory Jihočeské kraje Hana Hricová prohlíží celý komplex farmy.

11.15, Temelín - Po prohlídce elektrárny vystoupil premiér Nečas na tiskové konferenci, kde mimo jiné řek, že česká republika se bej jaderných zdrojů neobejde a že zabezpečení elektrárny je na vysoké úrovni. Ve své řeči také zareagoval na slova ministra financí Kalouska, který zpochybnil efektivitu dostavby elektrárny. "Jedná se o soukromý názor pana Kalouska nikoliv celé vlády," dodal Nečas, který dál pokračuje do Týna nad Vltavou na farmu Jiřího Netíka.

10.40, Temelín - Krátce před jedenáctou hodinou vystoupí Petr Nečas před novináře. Premiér by měl zareagovat na vyjádření ministra financí Miroslava Kalouska, jenž zpochybnil efektivitu dostavby třetího a čtvrtého bloku temelínské elektrárny.

10.22, Jindřichův Hradec - První zastávkou náměstka ministra kultury Františka Mikeše v Jindřichově Hradci byl místní státní hrad a zámek. Ve společnosti průvodce Tomáše Kraníka se vydal na prohlídku gotického paláce, který jak uvedl mu byl doposud neznámým. „Zdejší zámek jsem již navštívil dříve, ale zvolil jsem jinou prohlídkovou trasu. Musím ale říct, že toto křídlo je nádherné," pochvaloval si František Mikeš, jehož nejvíce zaujali složitě klenuté stropy a výpravná freska na zdech rytířské komnaty. Obdivoval i encyklopedické znalosti svého průvodce, který mu byl schopen odpovědět i na sebezáludnější otázku. „Vy jste patrně kunsthistorik,že?" otázal se z respektem a odpověď jej viditelně zaskočila. „Ne, jen čtu hodně knížek a na zámku jsem vlastně začal pracovat jen proto, že sháněli někoho, kdo umí jazyky," překvapil Tomáš Kraník.

10.20 - V Českém Krumlově se připravují členové Jihočeské hospodářské komory na návštěvu ministra průmyslu a obchodu Martina Kuby. Přípravy finišují zejména v tamním Tenis centru, kam ministr Kuba zavítá na pracovní oběd.  Poté má v plánu navštívit firmu Grass Czech, s. r. o., v Tovární ulici.

10.10, Temelín - Premiér Petr Nečas dorazil do temelínské elektrárny přesně podle časového harmonogramu své cesty po jižních Čechách. Podle mluvčího elektrárny Marka Svitáka odpovídaly přípravy na Nečasovu návštěvu významu hosta.

10.05, Temelín - Premiéra v Temelíně uvítá vedení elektrárny. Petr Nečas si pak prohlédne strojovnu prvního výrobního bloku, který v současné době pracuje na plný výkon. Poté se přesune na místo, kde má stát třetí a čtvrtý blok elektrárny.

9.55, Dálnice D3 - Ministr dopravy Zbyněk Stanjura projel dokončovaný úsek dálnice D3 z Tábora do Veselí. Je přesvědčený, že tento úsek dokončí do 28 června a spustí na něm zkušební provoz. Celý úsek včetně opravy staré dálnice v Táboře by mělo být kompletně dokončen v listopadu. K zpoplatnění dálnice D3 dojde až na začátku příštího roku.

9.50, Temelín - Fotografové už se přesouvají na první stanoviště na prohlídkové trasy elektrárny, kde budou moci předsedu vlády zvěčnit. Petr Nečas zavítá ve funkci premiéra do Temelína vůbec poprvé.

Pátek 9.07, Temelín - Podle nejnovějších informací by premiér Petr Nečas měl dorazit do Temelína až kolem desáté hodiny. Elektrárnou by jej měla provést i šéfka úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová. Přípravy v Temelíně finišuji, uklízečky například leští vstupní dveře.

Auta s majáčky a delegace budou během pátečního dne potkávat lidé v několika jihočeských městech. Do regionu totiž zamířili vrcholní politici v čele s premiérem Petrem Nečasem. Ten si ráno prohlédne reaktorový sál v Jaderné elektrárně Temelín, pak navštíví soukromého zemědělce v Čihovicích a několik firem v Písku.

Ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba zamíří po zastávce v Temelíně na Ředitelství silnic a dálnic do Českých Budějovic. Stavbu dálnice D3 v úseku mezi Veselím nad Lužnicí a Táborem si hned ráno prohlédne ministr dopravy Zbyněk Stanjura. Poté se zamíří do Soběslavi a také na Ředitelství silnic a dálnic do Budějovic.

Náměstek ministryně kultury František Mikeš stráví den v Jindřichově Hradci. Prohlédne si státní hrad a zámek, Muzeum Jindřichohradecka i Dům gobelínů. Náměstek ministra zdravotnictví Ferdinand Polák má na programu návštěvu hospicu v Prachaticích nebo nemocnice ve Strakonicích.

Návštěvě premiéra předcházelo čtvrteční jednání v Táboře, kde se diskutovalo hlavně o rozpadu pražské koalice a o odvolání primátora Bohuslava Svobody.