Návštěvníků Země živitelky by se práce nijak dotknout neměly, dělníci je mají dokončit ještě před zahájením agrosalonu. Mezi nejvýraznější změny, které tady lidé zaznamenají, patří zbourání pavilonů s označe-ním F a starého dřevěného amfiteátru.

Vystavovatele jistě potěší nový prostor, kde budou moci nechat parkovat své vozy a techniku, kterou si s sebou na výstavu přivezou. Předseda představenstva výstaviště Mojmír Severin uvedl: „Nemáme to rozparcelované podle aut, ale odhadem by se tam vešlo asi 150 vozů.“

Běžní návštěvníci nové parkoviště nebudou moci využívat, a to ani po skončení Země živitelky. Parkoviště tam sice zůstane, ale bude sloužit pro potřeby výstaviště anebo právě pro vystavovatele při podobných akcích, jako je Živitelka.

Po skončení Země živitelky započnou jednání o podobě prostoru, kde ještě donedávna stály pavilony s označením F. Na jeho místě by měly vyrůst dva nové pavilony. „Během tohoto čtvrtletí musí být koncepce a můj sen je, že Živitelka 2020 by už mohla být v novém pavilonu,“ řekl Mojmír Severin.

Celkem půjde o investici okolo 80 milionů korun, jež je hrazena Podpůrným a garančním rolnickým a lesnickým fondem, který spravuje Ministerstvo zemědělství.