V rámci rozsáhlé rekonstrukce a modernizace se nemocnice už před mnoha lety rozhodla přestěhovat dětské oddělení z původního umístění v pátém patře pavilonu interních oborů do vhodnějších prostor.

Na dosud dvoupatrové budově, jež stojí v areálu nemocnice už jedenáctým rokem, přibylo patro třetí. Kapacita přitom zůstane stejná, zvýšila se pouze kapacita dětské jednotky intenzivní péče.

„Důležité je, že se zkomfortní celé dětské oddělení. Porodnice totiž bude jen o patro níž,“ upřesnil již dříve stavební technik Milan Vanžura. Výstavba dětského oddělení začala loni v březnu a vznikla nad současnou porodnicí.

Podle mluvčí nemocnice Martiny Janouchové je hlavní výhodou to, že se uvolní patro interního pavilonu, který tak bude v budoucnu možné rozšířit. Za další výhodu označila blízkost operačních sálů. „Nebude nutné děti vozit přes celý areál jako dosud,“ upřesnila. Na staré budově se navíc díky tomu uvolní místo pro chystané rozšíření rehabilitací.

Investiční náklady na stavbu vyšly na necelých 71 milionů, nové vnitřní vybavení pak na pět milionů. Jihočeský kraj projekt podpořil necelými 56 miliony, táborskou nemocnici stavba vyšla na částku kolem 20 milionů.

Na dětském oddělení pracuje osm kmenových lékařů, 33 zdravotních sester, čtyři pomocnice a jedna administrativní pracovnice.

Za minulý rok bylo v táborské nemocnici hospitalizováno přes 4200 pacientů, ambulantně pak ošetřeno přes 9400 pacientů včetně pohotovosti, z toho přes 1700 pacientů pocházelo mimo Táborsko.