Když muž usedl na mušli, štípla ho krajta albin dlouhá 1,6 metru do genitálií. Poškozeného ošetřili na ambulanci zemské nemocnice, plaza vytáhl z toalety expert a předal ho 24letému majiteli. Tomu krajta očividně utekla a kanalizací se dostala k sousedovi.

"Majitel drží jedenáct nejedovatých škrtičů," píše list. "Jak mohla krajta uniknout, zatím není známo." Chovatel byl obviněn z nedbalostního ublížení na zdraví. Veterinární úřad mu po předložení ohlášení držení divokých zvířat a dokladů o kontrolách plazy vrátil. Úřad zjistil, že nejsou zanedbáváni, a nenašel důvod k zásahu. Držení jedenácti hadů v bytě není podle něj problém, protože zákon početní omezení nepředpokládá. Policie k tomu dodává, že delikt s hadem odpovídá zhruba kousnutí psa, který není na vodítku, uvedly OÖN.

Nalezenec z louky v dobrých rukou.
Od sousedů: Lovili v kukuřici bizony, v Alpách u ferraty zahynula Češka

Vysáli kavku z komína

Neuvěřitelně zní zpráva OÖN. V úterý plašil 77letý muž z okresu Ried holuby střelbou ze vzduchovky a trefil při tom kavku. Neschopna letu spadla na střechu sousedního domu. Vylezla na hřeben, odkud spadla do sedmimetrového neužívaného komína a zůstala na jeho dně ležet. "Protože k němu nebyl možný přímý přístup a komínová roura má průměr jen asi šestnáct centimetrů, rozhodli se hasiči ,vysát´ ptáka ,provizorně prodlouženou´ hadicí," uvedl list. "Byl vyproštěn bez dalších zranění. Vyšetření na veterinární klinice potvrdilo, že byl postřelen. 77letý je stíhán za týrání zvířat," uvedla policie.

Tady je už pět let dálniční konečná silnice S10, která má napojit rakouskou dálnici z Lince na českou D3.
Od sousedů: Otazníky nad dostavbou dálnice z Lince k české hranici

Senioři znásilnili děti

67letý učitel v důchodu a jeho 58letá žena byli v úterý v Klagenfurtu odsouzeni na deset, resp. osm let vězení, píší OÖN. Muž měl zanedbávat po dobu více než deseti let dvě ženiny dcery z předchozího manželství, sexuálně je zneužívat a znásilnit. Jejich matka proti tomu podle obžaloby nic nedělala a na dcerách, teď už dospělých, se rovněž dopouštěla násilí. Soudní znalec u sester shledal těžké psychické poruchy. "Jejich výpovědi byly přesvěčivé," řekl předseda senátu. Rozsudek není v právní moci.