Udělí mu jej přední výzkumná a vzdělávací instituce v Horním Rakousku, Univerzita Johanna Keplera v Linci. Ta si jej cení jako mezinárodně uznávaného odborníka v biochemii a molekulární biologii klíšťat a jimi přenášených nemocí. Akademický obřad se uskuteční v úterý 20. listopadu ve 14 hodin na Univerzitě Johanna Keplera v Linci.

Libor Grubhoffer je významným spolupracovníkem a ambasadorem linecké univerzity a velmi podporuje společnou česko-rakouskou akademickou výuku v moderních biotechnologických směrech. Před jedenácti lety spoluzaložil přeshraniční studijní obor Biologická chemie, což je společný bakalářský a magisterský program Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a Univerzity Johannese Keplera v Linci, na němž se významně podílejí i vědečtí pracovníci Biologického centra AV ČR. Linecká univerzita si značně cení i vědeckých výsledků Libora Grubhoffera, který je uznávaným specialistou v oblasti biochemie a molekulární biologie klíšťat a jimi přenášených patogenů.

Pro Libora Grubhoffera bude linecké ocenění druhým čestným titulem. Před dvěma lety obdržel čestný doktorát v přírodních vědách od Arizonské univerzity v USA, s níž spolupracuje už od začátku devadesátých let. Těsné badatelské vazby potvrzuje i každoroční studentská výměna, během níž stráví skupina arizonských studentů dvouměsíční stáž v laboratořích Biologického centra AV ČR při práci na výzkumných úkolech z oblasti parazitologie.