„Pro jižní Čechy je klíčová dopravní infrastruktura, jejímiž symboly jsou dálnice D3 i letiště," řekl premiér po prohlídce dálnice na Táborsku a letiště v Plané u Budějovic.

„Jihočeský kraj je jeden z posledních, který nemá přímé dálniční spojení s Prahou, což limituje občany, ale zejména podniky a zájem investorů. Apeluji na místní orgány, ať dělají vše proto, aby v trase dálnice byla maximální územní a stavební připravenost. Peníze nyní jsou a budou, aby se dálnice rychle dostavěla. Pokud ale pozemky připraveny nebudou, dočkáme se nových frustrací."

Premiér slíbil, že dopravní resort získá více peněz než letos v závislosti na evropských fondech. „To samé se týká školství, které dostane i něco málo navíc." K budoucnosti letiště doplnil, že jeho civilního provozu se dočkáme možná dříve než dokončení dálnice a železničního koridoru. „Je v něm větší připravenost a méně zábran, než při dostavbě dálnice, která je o mnoha individuálních zájmech, proti nimž stojí zájem veřejný," shodli se Jiří Rusnok s hejtmanem Jiřím Zimolou.