Projekt nové haly v budějovické Stromovce, kterou chce začít letos v létě stavět radnice, nepočítá s atletickým koridorem. Ten je sice součástí nynějšího sportovního stánku, ale po jeho demolici už mají atleti najít útočiště jinde. Podle náměstka primátora Petra Holického se chystá stavba atletického koridoru v areálu ZŠ Oskara Nedbala.

„V lednu 2019 bychom chtěli přijímat nabídky ve výběrovém řízení, v únoru schválit výsledek a v březnu podepsat smlouvu se zhotovitelem,“ říká Petr Holický a dodává, že před zahájením zimní sezony 2019/2020 by objekt měl být k nastěhování. Jednolodní hala bude mít čtyři dráhy a umožní trénovat i skok do výšky a do dálky. Součástí změn v areálu školy na okraji sídlišť Šumava a Máj bude i nové venkovní víceúčelové hřiště o rozměrech 45 x 24 metrů.

Atletický koridor byl jedním z velkých problémů, které se řešily při přípravách stavby nové haly. Neexistovala za něj náhrada při chystaném zbourání současné haly a provizorně se například uvažovalo i o tom, že by sportovci vzali zavděk nafukovací halou fotbalistů v Mladém, kde by se udělaly drobné úpravy.

Velká investiční akce totiž měla začít už letos v létě, kluby dostaly výpovědi z haly a radnice zahájila výběrové řízení na demolici současného objektu ve Stromovce a stavbu nového. Jenže výběrové řízení ztroskotalo na tom, že firmy ve výběrovém řízení překročily plánovanou cenu skoro o dvě třetiny.

Teď se očekává, že by hala měla stát 600 – 700 milionů korun (původně to byla asi polovina), a v rozpočtu města je pro příští rok připraveno přibližně 200 milionů.

Nové výběrové řízení by mohly České Budějovice zahájit v lednu. Stavební práce by měly trvat přibližně dva roky.