Online reportáž

Krajské a senátní volby v Jihočeském kraji

22:00

Děkujeme za pozornost. Další aktuality týkající se jednání o budoucí krajské koalici sledujte průběžně na webu vašeho Deníku. V pondělním tištěném vydání najdete kompletní volební zpravodajství, komentáře a ohlasy včetně kompletních výsledků voleb ve všech obcích.

21:58

Největším skokanem, který se stal krajským zastupitelem, je starosta Tábora Jiří Fišer. Ten na kandidátce Jihočechů 2012 ze 17.místa poskočil na bronzovou příčku a byl tak 3.nejúspěšnějším kandidátem této strany. V senátních volbách se těsně do druhého kola nedostal, skončil na třetím místě, a postupující druhá příčka mu unikla o necelých 440 hlasů.

21:45

Jihočeši s volební účastí 36,31 % zaujali ze 13 krajů, kde se letos volby do zastupitelstev konaly, 6.místo. Dobrý výsledek? Při minulých volbách v roce 2012 jsme s účastí 38,59 % obsadili bramborovou medaili, tedy místo 4. Tentokrát nás zůstalo doma zkrátka o něco víc, možnost rozhodnout o vedení kraje nevyužilo necelých 14 000 Jihočechů oproti době před čtyřmi lety.

21:43

Nováčkem v krajském zastupitelstvu a jedním z pěti zástupců Písecka je místostarosta Písku Josef Knot (TOP 09), který kandidoval za koalici Pro jižní Čechy - STAN+HOPB+TOP 09. „V prvé řadě bych chtěl poděkovat všem, kteří podpořili naši koalici Pro jižní Čechy. Osobně zisk pěti mandátů považuji za značný úspěch, neboť naše koalice vznikla teprve před půl rokem. Mrzí mě však, že se do krajského zastupitelstva nedostalo mnoho Písečáků. Chtěl bych pogratulovat všem nově zvoleným krajským zastupitelům a věřím, že se vytvoří taková koalice, která bude pracovat pro rozvoj tohoto kraje," uvedl Josef Knot.

Celá on-line reportáž ZDE