Kvůli této velké světelné show vznikl spolek Dolní Vltavice, který se příprav ujal. V Jeho čele stojí iniciátorka projektu Ema Kondysková, jejíž rodina provozuje v Dolní Vltavici penzion.

Momentálně spolek Dolní Vltavice hledá bývalé obyvatele a rodáky. Někteří se ve Vltavici sejdou již v pondělí. Zázrak znovuobjevení Dolní Vltavice, jejíž zbytky odpočívají na dně lipenského jezera, umožní 3D světelná show. Na největší vodní stěně v ČR tak vznikne obraz o velikosti 50x20 metrů. Světelné efekty vytvoří na hladině zatopené domy i kostel. Celá show bude trvat zhruba 20 minut. „Plátnem pro obraz se stanou kapky vody, které vykouzlí holografický efekt,“ vysvětluje Miroslav Nejedlý z agentury Art4Promotion. „Jedná se o velmi efektní technologii.“

Akce bude událostí roku celého regionu. Začne zhruba ve 20.30 hodin. „Zatím nechci prozrazovat přesný scénář ,“ říká Ema Kondysková. „Ale určitě se objeví motiv Vltavy a stříhání drátů, protože také chceme připomenout 30. výročí pádu železné opony.“ Při podívané se ozve zvuk původního zvonu a varhan, které byly z tamního kostela odvezeny před jeho odstřelením a nyní jsou v Sušici a Vlachově Březí.