V místě, kde před osmi dny 1,5letá stafordka Jenny pokousala nezletilou dívku, jsme se dozvěděli, že 63letá majitelka mívala problémy s jejím zvládáním. Pes ji neposlouchal. Muž venčící svého čtyřnožce přiznal, že jí s ním někdy pomohl.

Jihočeská televize dostala od obyvatele sídliště video zachycující majitelku na procházce s fenkou, která ženu na vodítku táhne, kam sama chce. Obyvatelé sídliště Vltava začali ihned po zranění dívky sbírat podpisy k tomu, aby bylo zvíře ženě odebráno, protože je na něj krátká. Lidé se bojí, že může dojít k dalším incidentům jako už v minulosti. Údajně byl zraněn osmiletý chlapec. Petici odevzdali na radnici ve středu.

Petice kvůli psu

Odebrání psa, jenž na sídlišti Vltava před osmi dny napadl a pokousal 11letou dívku, požadovali lidé v petici. Na magistrát ji ve středu přinesla její iniciátorka Petra Kubová, kterou doprovázela maminka zraněné Nikolky. Nezávisle na tom ve stejný den policie na základě vyhodnocení všech souvislostí majitelku vyzvala k vydání fenky, která zůstane do soudního projednání v útulku.

Jenny je od středy v útulku, kde se zatím nechová agresivně. Pracovníci ale potvrdili, že je absolutně nevychovaná a na neznámé podněty reaguje nepředvídatelně. Její majitelka pravděpodobně půjde před soud kvůli ublížení na zdraví z nedbalosti. Soud též rozhodne o osudu psa. S ženou se nám hovořit nepodařilo.

Jak se to seběhlo

Šok, bolest, pes. Na neděli 22. září Nikolka nezapomene. Napadla a pokousala ji Jenny.

S mamkou přišla na návštěvu a s kamarádkou jezdily na pennyboardech. Pak se ocitla v nemocnici.

Včera popsala, jak k tomu došlo. „Stály jsme a pes k nám běžel, štěkal a začal očuchávat pennyboard, který byl kousek od nás. Tomu jsme se ještě smály, ale pak mě začal zezadu do nohou kousat a hrozně to bolelo. Skákal na mě, až mě povalil, a pořád kousal. Přišel mi na pomoc pán s kolem a tím ho mlátil. Pak se objevila paní s pánem a psem a ten muž volal na toho s kolem, ať psa zabije. Když se přiblížili, tak mě nechal a běžel za tím jejich psem. Chytli ho a pomohli paní připnout ho na vodítko,“ vybavuje si Nikolka, která se léčí doma. Je ale zvyklá pořád někde lítat, takže klidový režim ji netěší. Naštěstí za ní chodí kamarádi a nosí jí sladkosti. Ale rány stále bolí. Antibiotika už dobrala a na převaz chodí obden.

Její maminka Miroslava Bartáková je rozezlena chováním majitelky 1,5leté stafordky, která prý už lidi napadla víckrát. Zezadu. „Místo aby pomohla, řvala na Nikolku, ať je zticha. Sebrala psa a utekla domů. Když dceru už skoro nakládali do sanitky, vyvenčila malého psíka a šla k policajtům. Ale vůbec se nezajímala, co je s dcerou, doteď žádná omluva. Nikolka ještě doplnila: „Sunula jsem se po zemi a ta paní šla kolem mě domů, nic neříkala a ten pes na mě štěkal, hrozně jsem se bála.“