Festival zahájí slovenská multižánrová zpěvačka žijící v Praze Sisa Fehérová s kvartetem Fehero Rocher. Sisa je považována za jednu z nejnadanějších tváří současné alternativní scény. V roce 2009 získala cenu za nejlepší sólový výstup v soutěži Jazzový talent. V jejím autorském repertoáru najdete hlavně spojení jazzu a alternativy, prvky soulu a world music. Quartet Fehero Rocher je uskupení pohybující se na pomezí jazzu, blues a alternativy. V repertoáru představuje autorské skladby i nápadité aranžmá jazzových i nejazzových kompozic. Hudba plná napětí a emocí vedená Sisiným energickým projevem  je skvěle podpořená soulovým kytarovým doprovodem Tonyho Dlapy.

Dalším interpretem, který se v Písku představí, je osobnost tuzemské jazzové scény Štěpán Markovič. Během své hudební kariéry doprovázel celou řadu českých a zahraničních hvězd, mimo jiné také účinkoval s Ray Charlesem a Lizou Minnelli. Jeho spojení s funky kapelou Gipsy Groove dokazuje excelentní cit tohoto hudebníka pro spojení rozdílných žánrů. Kapelu Gipsy Groove tvoří hudebníci, kteří nadchli posluchače například jako předkapela legendy Jamese Browna či Gipsy Kings.

Jazzový festival přivítá i zahraniční hvězdu - výjimečného zpěváka a virtuózního hráče na basovou kytaru Fernanda Saunderse. Tento americký zpěvák, skladatel, kytarista a producent v jedné osobě, se proslavil zejména jako člen doprovodné skupiny Lou Reeda. V minulosti nahrával a vystupoval s takovými hvězdami jako Eric Clapton, Joan Baez, Jeff Beck, Jimmy Page, John McLaughlin /The Mahavishnu Orchestra, Marianne Faithfull, Steve Winwood, Jan Hammer a další.

Na závěr festivalu vystoupí mladý progresivní hudební skladatel Igor Ochepovsky se svým Ochepojvsky Project. Ochepovsky se narodil na Uralu na pomezí Evropy a Asie, ale v 19 letech se odstěhoval do samého srdce Evropy, do Prahy. Přes svůj mladý věk má svůj jasný hudební rukopis. Sám Ochepovsky charakterizuje svoji tvorbu jako fusion s vlivy vážné hudby, jazzu, groovu a moderních zvuků. Je držitelem mnoha ocenění. V loňském roce se například stal vítězem české části soutěže Jazz Fruit v rámci festivalu Mladí ladí jazz.

Během jazzového festivalu bude možnost zhlédnout i mezinárodní fotografickou výstavu Jazz World Photo, která bude sestavena vždy ze tří vítězných fotografií ročníků 2014, 2015, 2016 a 2017. Výstava bude umístěna v Hudebním pavilonu a bude k vidění pouze během hudebního programu Jazz in Písek.
Festival začíná v Palackého sadech v pátek 3. srpna od 17 hodin. Vstup je zdarma.