Mezi finálovou pětici krátkometrážních filmů nominovaných na cenu Magnesia pro mladé nadějné filmaře je také snímek Benny Michala Hrušky, režiséra a studenta Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku.

Autorem námětu a scénáře je Hruškův spolužák z pražské konzervatoře Jakub Skála. Oba mladí filmaři již začali pracovat na celovečerním debutu, jehož realizaci by mohl urychlit i případný zisk ceny Magnesia. „Skrze filmové festivaly a různé soutěže je šance film a tvorbu zviditelnit a tím se porvat o příležitost dostat se k pracovním možnostem,“ připouští mladý režisér.

Snímek Benny je příběhem mladíka, který si jako nájemný vrah slušně vydělává a má úspěch u krásných žen. Jak ale dopadne, až dostane úkol zavraždit sám sebe? Ve filmu si zahráli Jakub Tvrdík, Lukáš Příkazký, Petra Hřebíčková a Marika Šoposká.

„Tento film vznikl jako postupové cvičení do třetího ročníku bakalářského studia Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku. Autor Michal Hruška studuje režii hraného filmu. Celá škola drží režisérovi a celému štábu palce a doufá, že zvítězí,“ uvedl producent filmu Miloň Terč z Filmové akademie Miroslava Ondříčka.